Olimpiada Młodzieży - złoty medal Katarzyny Wilkos
autor: Pawel Krygier, data: 26-07-2009
Katarzyna Wilkos z zespołu FML Azalia Brzoza Królewska wywalczyła w niedzielę złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym w wyścigu ze startu wspólnego. Drugie na finiszu z 8-osobowej czołówki zajęła Katarzyna Niewiadoma (WLKS Krakus BBC Czaja) a na najniższym stopniu podium stanęła triumfatorka jazdy na czas Katarzyna Kirschenstein z zespołu KK Aljot-Kenda Ziemia Darłowska (na zdjęciu).
Więcej ...
Olimpiada Młodzieży - dwa medale dla Ziemii Darłowskiej
autor: Pawel Krygier, data: 24-07-2009
Katarzyna Kirschenstein z zespołu KK Aljot-Kenda Ziemia Darłowska wywalczyła w gminie Kłaj koło Wieliczki złoty medal XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas. Drugie miejsce zajęła Marta Turoboś (LKK Luks Sławno) a trzecia była kolejna zawodniczka z Darłowa Justyna Mazur.
Więcej ...
PP w Koziegłowach - Zwycięstwo Eugenii Bujak
autor: Pawel Krygier, data: 14-07-2009
Eugenia Bujak z zespołu Zagłębie Sosnowiec wygrała w Koziegłowach wyścig ze startu wspólnego zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski. Drugie miejsce na finiszu z 3-osobowej czołówki zajęła Magdalena Zamolska (UKS Jedynka Limaro Kórnik) a trzecia była Monika Grzebinoga (LUKK Potorscy TSB Barczewo). Piąte miejsce w wyścigu open zajęła najlepsza z juniorek Sabina Napieralska (KK KROSS Ziemia Darłowska).
Więcej ...
A. Burchenkova wygrała Tour de Feminin - bez Polek
autor: Pawel Krygier, data: 13-07-2009
W dniach 9-12 lipca 2009 odbył się XXII Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tour de Feminin 2009, którego jeden z etapów jazda na czas tradycyjnie rozgrywała się w Bogatyni. Zwycięstwo odniosła Rosjanka Aleksandra Burchenkova wyprzedzając Francuzkę Edwige Pitel i Czeszkę Martinę Ruzickovą. W wyścigu (po raz pierwszy od bardzo dawna) nie wystartowała ani jedna z reprezentantek Polski. Na liście triumfatorek wyścigu widnieje nazwisko Bogumiły Matusiak.
Więcej ...
Aleksandra Dawidowicz o mistrzostwach Europy
autor: Pawel Krygier, data: 6-07-2009
Z trzech startujących reprezentantek Polski w wyścigu ze startu wspólnego w szosowych mistrzostwach Europy do mety dotarła tylko Aleksandra Dawidowicz. Reprezentantka Polski niemal przez cały wyścig jechała "w czubie" z najlepszymi, a w ostatni zakręt weszła na szóstym miejscu. Później zabrakło jej trochę szybkości i metę przejechała jako 18.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - Karolina Garczyńska dziewiąta
autor: Pawel Krygier, data: 5-07-2009
Reprezentantka Polski Karolina Garczyńska zajęła dziewiąte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego podczas rozgrywanych w belgijskim Hoogelde - Gits mistrzostw Europy juniorek w kolarstwie szosowym. Tytuł mistrzyni Europy wywalczyła Włoszka Elena Cecchini przed Holenderką Laurą Van Der Kamp i Francuzką Pauline Ferrand Prevot. Polka straciła do triumfatorki dwie sekundy.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - Aleksandra Dawidowicz - 18
autor: Pawel Krygier, data: 4-07-2009
Chantal Blaak wywalczyła w belgijskim Hoogelde - Gits tytuł mistrzyni Europy zawodniczek do lat 23 w szosowym wyścigu ze startu wspólnego. Reprezentantka Holandii na metę wjechała samotnie wyprzedzając o prawie minutę Brytyjkę Katie Colclought oraz Holenderkę Marianne Vos. Jedyna z Polek, która ukończyła wyścig, Aleksandra Dawidowicz finiszowała w peletonie ze stratą 1.15 zajmując 18 miejsce.
Więcej ...
Monika Grzebinoga wygrała Tyskie Kryterium Fiata
autor: Pawel Krygier, data: 22-06-2009
Monika Grzebinoga reprezentująca zespół LUKK Barczewo zwyciężyła podczas rozegranego w niedziele Tyskiego Kryterium Fiata. Drugie miejsce zajęła Martyna Klekot (Kolejarz Częstochowa) a trzecia była Dorota Gregorowicz (Grupa Kolarska Gliwice).