Puchar Świata MTB - Polki daleko
autor: Pawel Krygier, data: 20-04-2008
Chinka Ren Chengyuan wygrała w austriackim Houffalize inauguracyjne zawody z cyklu Pucharu Świata w kolarstwie górskim w kategorii elity. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Irina Kalentiewa a trzecia była Kanadyjka Marie Helen Premont. Dalekie miejsce zajęły Polki, najlepsza z nich Magdalena Sadłecka była 29.
Więcej ...
PŚ w Houffalize - Anna Kowalczyk 23
Słoweniec Peter Sagan i Węgierka Barbara Benko zwyciężyli w kategoriach juniorów i juniorek w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim. W sobotę w belgijskim Houffalize startowało dwoje Polaków, Anna Kowalczyk zajęła 23 miejsce a Marek Konwa nie ukończył wyścigu.
Więcej ...
Polacy przed Pucharem Świata MTB w Houffalize
autor: Pawel Krygier, data: 18-04-2008
W najbliższy weekend w belgijskim Houffalize odbędą się pierwsze w obecnym sezonie zawody z cyklu Pucharu Świata w kolarstwie górskim firmowane w tym sezonie nazwą 2008 Nissan UCI Mountain Bike World Cup. W zawodach elity wystąpi siódemka reprezentantów Polski, cztery panie i trzech panów.
Więcej ...
Marek Konwa czwarty w Pucharze Czech
autor: Pawel Krygier, data: 17-04-2008
Marek Konwa zajął czwarte miejsce a Łukasz Osiecki szóste w wyścigu juniorów o Pucharu Czech w kolarstwie górskim, który rozegrany został w Pardubicach. W kategorii elity najlepszy z Polaków Kryspin Pyrgies zajął 26. miejsce. Zwycięstwa odnieśli reprezentanci Czech.
Więcej ...
Wypadek i kontuzja Dariusza Batka
autor: Pawel Krygier, data: 16-04-2008
Dariusz Batek znajdujący się w szerokiej kadrze olimpijskiej MTB uległ w środę wypadkowi we Francji. Według wskazań lekarza kolarz będzie miał dwutygodniowy odpoczynek od roweru - poinformowała grupa Halls na stronie internetowej.
Więcej ...
Marek Galińśki szósty w Bundesliga Cross Country
autor: Pawel Krygier, data: 14-04-2008
Marek Galiński zajął bardzo dobre szóste miejsce w doskonale obsadzonych międzynarodowych zawodach MTB kategorii E1 z cyklu Bundesliga Cross Country National 2008 rozgrywanych w Münsingen. Zwyciężył Niemiec Wolfram Kurschat wyprzedzając Hiszpana Jose Antonio Hermidę i Szwajcara Ralfa Naefa.
Więcej ...
Rusza Wielka Podróż z Mazovia MTB Marathon!
autor: Pawel Krygier, data: 12-04-2008
13 kwietnia spotykamy się w Otwocku, gdzie rozpoczynamy sezon MTB, nie tylko Mazovii, ale i całej Polski! Wszystkie znaki na niebie i ziemi, mówią, że nie tylko pogoda dopisze, lecz także i zawodnicy z najwyższej półki. Swoją obecność na maratonie potwierdziła ekipa DHL Author, na czele z Andrzejem Kaiserem - informują organizatorzy Mazovia MTB Marathon.
Więcej ...
Karkonosze Tour MTB
Rowerowo zapowiada się tegoroczny sezon rowerowy w Karkonoszach. Od maja do września odbędzie się 12 wyścigów zaliczanych do nowej klasyfikacji Karkonosze Tour MTB łączącej wyścigi różnych organizatorów.