Torowy Puchar Europy - zwycięstwo polskiej drużyny
autor: Pawel Krygier, data: 28-09-2009
Paweł Brylowski, Dawid Głowacki, Rafał Ratajczyk i Grzegorz Stępniak w drużynie na 4000 m zdobyli złoty medal w drugim dniu Pucharu Europy na torze olimpijskim w Barcelonie.
Więcej ...
Sukcesy polskich torowców w Barcelonie
autor: Pawel Krygier, data: 27-09-2009
W Barcelonie rozpoczął się torowy Puchar Europy. Impreza potrwa do 27 września. Świetnie pierwszego dnia spisali się reprezentanci Polski, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie zajmowali 3. miejsca. Polacy w składzie Kamil Kuczyński, Grzegorz Drejgier oraz Adrian Tekliński wygrali rywalizację w sprincie drużynowym (45,985). Drugie miejsce zajęła reprezentacja Niemiec, a trzecie Moscow Track Team.
Więcej ...
Torowe MP: PTC zwycięzcą klasyfikacji medalowej
autor: Pawel Krygier, data: 13-09-2009
W Pruszkowie zakończyły się Mistrzostwa Polski elity w kolarstwie torowym, które od piątku gościły na welodromie BGŻ Arena. Przez trzy dni najlepsi polscy kolarze walczyli o medale mistrzostw kraju i koszule z orłem na piersi. W klasyfikacji medalowej klubów zwycięstwo odniosło PTC Pruszków, które na swoim koncie zgromadziło aż 19 medali: 9 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęli kolarze z ALKS Stal Grudziądz z 15 krążkami na koncie (5, 5, 5), a trzecie MKS CALBUD GRYF Szczecin (5: 2, 1, 2).
Więcej ...
Torowe MP: ciekawe rozstrzygnięcia w drugim dniu
autor: Pawel Krygier, data: 12-09-2009
Za nami drugi dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym, które w dniach 11-13 września odbywają się na pruszkowskim welodromie BGŻ Arena. W sobotę rozegrano sześć kolejnych finałów i w klasyfikacji medalowej klubów na prowadzeniu umocnił się PTC Pruszków. Zawodnicy PTC maja na koncie 14 krążków: 6 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe. Drugie miejsce w tej tabeli zajmuje ALKS Stal Grudziądz (10 medali - 3, 3, 4), a trzecie MKS-EMDEK-BUDOPOL Bydgoszcz (2 złote medale).
Więcej ...
Torowe MP: PTC prowadzi w tabeli medalowej
autor: Pawel Krygier, data: 11-09-2009
Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Polski elity w kolarstwie torowym, które do niedzieli będą rozgrywane w Pruszkowie na welodromie BGŻ Arena. W piątek rozegranych zostało 6 finałów i tyleż rozdano kompletów medali. W piątek o godzinie 16:00 nastąpiło również oficjalne rozpoczęcie mistrzostw, ale jeszcze przed południem zostały rozegrane pierwsze biegi eliminacyjne w wyścigach na dochodzenie oraz w keirinie.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym
autor: Pawel Krygier, data: 9-09-2009
11 września w Pruszkowie na welodromie BGŻ Arena rozpoczną się Mistrzostwa Polski elity w kolarstwie torowym. Około 100 zawodników zjedzie się do Pruszkowa z całej Polski, aby rywalizować w 14 konkurencjach.
Więcej ...
Wyjątkowe zgrupowanie torowców w USA
autor: Pawel Krygier, data: 17-08-2009
Dwaj polscy kolarze torowi - Kamil Kuczyński i Łukasz Kwiatkowski w niedzielę 16 sierpnia wrócili do Polski z USA (Tresxlertown w stanie Pensylwania), gdzie przebywali od 15 lipca na zaproszenie dawnej amerykańskiej gwiazdy kolarstwa torowego, a obecnie dyrektora tamtejszego toru kolarskiego - Marty'ego Nothsteina.
Więcej ...
MŚ juniorów - Andrzej Bartkiewicz piąty w omnium
autor: Pawel Krygier, data: 15-08-2009
Andrzej Bartkiewicz zajął piąte miejsce w torowym wieloboju (omnium) w ostatnim dniu rozgrywanych w Moskwie mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym. Reprezentacja Polski z mistrzostw wróci z dwoma brązowymi medalami, które wywalczył Krzysztof Maksel na 1 kilometr oraz drużyna sprinterów w składzie także z Krzysztofem Makselem.