Puchar Polski - Marek Cichosz zwycięża w Słubicach
autor: Pawel Krygier, data: 2-01-2010
Marek Cichosz reprezentujący grupę Legia Felt wygrał w kategorii elity wyścig przełajowy w Słubicach. Przedostatnie w tym sezonie zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski na drugim miejscu ukończył Andrzej Kaiser z grupy DHL Author a trzeci był Marek Konwa (Aktio Group Mostostal Puławy).
Więcej ...
Kacper Szczepaniak w zawodowej grupie Telenet-Fidea
autor: Pawel Krygier, data: 29-12-2009
Kacper Szczepaniak, młodzieżowy mistrz Polski w kolarstwie przełajowym podpisał kontrakt z jedną z najlepszych grup zawodowych specjalizujących się w tej odmianie kolarstwa, zespołem Telenet-Fidea Cycling Team. 19-letni zawodnik w obecnym sezonie kilkukrotnie zajmował wysokie miejsca w zagranicznych wyścigach, zajął też czwarte miejsce na mistrzostwach Europy.
Więcej ...
Kolarski weekend w Kórniku: 16-17 stycznia
W dniach 16-17 stycznia w Kórniku odbędą się dwa wyścigi w kolarstwie przełajowym. W sobotę zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS a dzień później rozegrany zostanie finał Pucharu Polski. Przedstawiamy Państwu regulaminy obu wyścigów.
Więcej ...
Superprestige - drugie miejsce Kacpra Szczepaniaka
autor: Pawel Krygier, data: 29-11-2009
Sven Nys (Landbouwkrediet-Colnago), po solowym ataku, wygrał piąte zawody Superprestige, rozegrane holenderskim Geiten. Mistrz Belgii, dla którego było to 50 w historii zwycięstwo w zawodach Superprestige, objął prowadzenie w klasyfikacji punktowej serii sezonu 2009/10. Trzynaste miejsce zajął Mariusz Gil. W wyścigu młodzieżowców Kacper Szczepaniak przegrał tylko z Belgiem Tomem Meeusenem. 4. był Paweł Szczepaniak.
Więcej ...
PŚ w przełajach - Marek Konwa siódmy wśród orlików
Zdenek ˆtybar (Telenet Fidea Cycling Team) został zwycięzcą czwartego wyścigu o Puchar Świata w kolarstwie przełajowym, który odbył się w belgijskim Koksijde. Czech na finiszu pokonał Belgów, Svena Nysa (Landbouwkrediet-Colnago) i Klaasa Vantornouta (Sunweb-Projob). 23. miejsce zajął Mariusz Gil. W wyścigu młodzieżowców Marek Konwa był 7., Kacper Szczepaniak - 20., Paweł Szczepaniak - 21., Kamil Gradek - 44.
Więcej ...
PP - M. Konwa i M. Wasiuk najlepsi w Koziegłowach
autor: Pawel Krygier, data: 22-11-2009
Marek Konwa wygrał przełajowy wyścig o Puchar "SOKPOL" w Koziegłowach, czwarte zawody z cyklu Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Marzena Wasiuk.
Więcej ...
PP w przełach - zwycięstwa K.Szczepaniaka i M.Wasiuk
autor: Pawel Krygier, data: 9-11-2009
Pierwsza edycja Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym 2009/2010 odbyła się w Myszkowie. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kacper Szczepaniak, natomiast najlepsza wśród pań była Marzena Wasiuk.
Więcej ...
Paweł Szczepaniak wicemistrzem Europy U23 w przełajach!
autor: Pawel Krygier, data: 1-11-2009
Fantastycznie wypadli polscy reprezentanci podczas przełajowych Mistrzostw Europy w belgijskim Hoogstraten. Paweł Szczepaniak wywalczył drugie miejsce, a jego brat Kacper był czwarty.