PŚ MTB do lat 23 - Aleksandra Dawidowicz znów liderką
autor: Pawel Krygier, data: 13-09-2009
Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) zajęła dziewiąte miejsce w wyścigu elity zawodów Pucharu Świata w kolarstwie górskim w szwajcarskim Champery. Młodzieżowa Mistrzyni Świata była najlepsza wśród zawodniczek tej kategorii i odzyskała prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata do lat 23.
Więcej ...
Anna Szafraniec przed Pucharem Świata w Champery
autor: Pawel Krygier, data: 12-09-2009
"Jak dobrze wrócić do Europy. Moja podróż z mistrzostw świata, które odbyły się w Australii trwała trzy dni, które były również niestety dniami bez roweru" - napisała na blogu "Na trasie" piąta zawodniczka MŚ w kolarstwie górskim, Anna Szafraniec.
Więcej ...
Duch Puszczy i Kresów - Białystok - Maraton MTB
autor: Pawel Krygier, data: 10-09-2009
Finałowy Maraton Kresowy MTB w Białymstoku, który odbędzie się w niedzielę 20 września, będzie miał międzynarodową obsadę. Udział zapowiedziała liczna, ponad dwudziestoosobowa grupa zawodników z Białorusi. Podobnie jak to było w Suwałkach, na starcie zobaczymy także kolarzy z Litwy.
Więcej ...
Górale na start w Głuszycy
autor: Pawel Krygier, data: 6-09-2009
5 września odbyła się czwarta, przed ostatnia edycja Górali na Start 2009 w Głuszycy. Do Parku Jordanowskiego, na zaproszenie Burmistrza tej miescowości, przyjechało blisko 170 zawodników. Trasa dla najmłodszych wyznakowana były w Parku Jordanowskim, pozostali ścigali się na cięzkiej petli o długości 4 kilometrów na okolicznych drogach leśnych.
Więcej ...
Mistrzostwa Świata - srebro Rafała Kumorowskiego
autor: Pawel Krygier, data: 5-09-2009
Reprezentant Polski, Rafał Kumorowski został wicemistrzem świata w trialu rowerowym (rowery 20") podczas światowego czempionatu w australijskiej Canberze. Kumorowski powtórzył sukces z zeszłego roku, kiedy to w Val di Sole wywalczył również srebro.
Więcej ...
Mistrzostwa Świata - Anna Szafaniec piąta
Rosjanka Irina Kalentiewa zdobyła w australijskiej Canberze tytuł mistrzyni świata w kolarstwie górskim. Brązowa medalistka olimpijska wyprzedziła Norweżkę Lene Byberg i Amerykankę Willow Koerber. Dobre piąte miejsce zajęła Anna Szafraniec. Druga z reprezentantek Polski, Magdalena Sadłecka ukończyła wyścig na 13. pozycji.
Więcej ...
Mistrzostwa Świata - Marek Konwa piąty wśród orlików
autor: Pawel Krygier, data: 4-09-2009
Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marek Konwa podczas mistrzostw świata w kolarstwie górskim MTB, które odbywają się w australijskiej Canberze. Polak zajął wysokie, 5. miejsce w konkurencji cross country.
Więcej ...
Maja Włoszczowska opuściła szpital
Maja Włoszczowska, która w czwartek na treningu miała bardzo poważny upadek, opuściła szpital w Canberze i czuje się dobrze. Zawodniczka Andrzeja Piątka będzie teraz odpoczywać i nie wystąpi także w najbliższych zawodach Pucharu Świata MTB w Szwajcarii.