Wyścig w Wałbrzychu - Magda Sadłecka wygrała 3 etap
autor: Pawel Krygier, data: 15-08-2009
Magdalena Sadłecka z grupy CCC Polkowice wygrała trzeci etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Drugie miejsce ze stratą dwóch sekund zajęła Paula Gorycka (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), trzecia na mecie Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Więcej ...
Wyścig w Wałbrzychu - A.Dawidowicz wygrywa kryterium
Zwycięstwem Aleksandry Dawidowicz (CCC Polkowice) zakończył się drugi etap Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego - XVII nocne kryterium uliczne o "Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha". Po dwóch etapach w klasyfikacji generalnej wyścigu prowadzi Maja Włoszczowska.
Więcej ...
Wyścig w Wałbrzychu - Maja Włoszczowska wygrała 1 etap
autor: Pawel Krygier, data: 14-08-2009
Maja Włoszczowska z grupy CCC Polkowice wygrała w Głuszycy jazdę indywidualną na czas i została pierwszą liderką Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Drugie miejsce zajęła Paula Gorycka (DEK Meble Cyclo Korona Kielce), trzecia była Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) a czwarta Paulina Brzeźna (Red Sun Cycling Team).
Więcej ...
Startuje Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski
autor: Pawel Krygier, data: 13-08-2009
Piątkowa wymagająca jazda indywidualna na czas z Walimia do Głuszycy (6,4 km) rozpocznie czteroetapowy Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski. Wyścig zostanie rozegrany w trzech kategoriach: kobiety open (elita, orliczki, juniorki), juniorki młodsze oraz juniorzy młodsi. Przed rokiem zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wyścigu odniosła Monika Grzebinoga.
Więcej ...
MŚ juniorów - szóste miejsce drużyny sprinterek
autor: Pawel Krygier, data: 12-08-2009
Szóste miejsce Aleksandry Drejgier i Dominiki Żukowskiej w sprincie drużynowym to najlepszy wynik reprezentantów Polski w drugim dniu rozgrywanych w Moskwie mistrzostw świata juniorów w kolarstwie torowym. Ósme miejsce zajęli Andrzej Bartkiewicz w wyścigu na 3 km, Krzysztof Maksel w keirinie oraz Karolina Garczyńska, Karolina Karasiewicz i Natalia Rutkowska w wyścigu drużynowym na 3 km.
Więcej ...
Kolejne sukcesy zawodniczek z Darłowa
W miniony weekend w Łodzi odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym. Juniorki młodsze rywalizowały w czterech konkurencjach: sprint, 2 km. indywidualnie na dochodzenie, 500 metrów i wyścig punktowy. Rywalizację zdominowała Katarzyna Kirschenstein z zespołu Aljot Kenda Ziemia Darłowska wygrywając wszystkie cztery konkurencje tym samym zdobyła komplet złotych medali i tytułów Mistrzyni Polski.
Więcej ...
Puchar Świata w Szwecji - Paulina Brzeźna - 41
autor: Pawel Krygier, data: 3-08-2009
Reprezentantka Holandii Marianne Vos zwyciężyła po finiszu z 17-osobowej czołówki w rozegranym w Szwecji wyścigu Open de Suède Vargarda zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Świata w kolarstwie szosowym kobiet. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Kirsten Wild (Cervélo TestTeam) a trzecia była Szwedka Emma Johansson (Red Sun). Paulina Brzeźna przyjechała na metę w jednej z kolejnych grup na 41 miejscu.
Więcej ...
PŚ w Szwecji - 7 miejsce zespołu Pauliny Brzeźnej
autor: Pawel Krygier, data: 31-07-2009
Drużyna Red Sun Cycling Team w składzie z Pauliną Brzeźną zajęła siódme miejsce w wyścigu jazdy drużynowej na czas Open de Suède Vargarda zaliczanej do Pucharu Świata w kolarstwie szosowym kobiet,. Najlepszy czas na liczącej 41.5 km trasie uzyskał zespół Cervélo Cycling Team, który był najlepszy także przed rokiem.