Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
ME MTB - Marek Konwa piętnasty
autor: Pawel Krygier, data: 17-05-2008
Marek Konwa zajął 15 miejsce w wyścigu juniorów podczas rozgrywanych w niemieckim St. Wendel mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Na 49 miejscu wyścig ukończył Szymon Gałczyński a 55 był Łukasz Osiecki. Zwycięstwo odniósł Słowak Petr Sagan wyprzedzając Ukraińca Mykhaylo Batsutsa i Szwajcara Matthiasa Ruppa.
Więcej ...
ME MTB - Karolina Giezek osiemnasta
Karolina Giezek zajęła 18., a Anna Kowalczyk 29. miejsce w wyścigu juniorek podczas rozgrywanych w niemieckim St. Wendel mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. W sobotę (17 maja) odbędą się jeszcze trzy wyścigi jeden w kategorii juniorów i dwa wyścigi w kategoriach do lat 23 - poinformował PZKol.
Więcej ...
ME MTB - polska drużyna bez medalu
autor: Pawel Krygier, data: 16-05-2008
Polska drużyna startująca w składzie: Marcin Karczyński, Marek Konwa, Maja Włoszczowska i Dariusz Batek zajęła siódme miejsce podczas pierwszego dnia Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim, które w piątek rozpoczęły się w niemieckim St. Wendel. Na podium stanęli Francuzi przed Włochami i zespołem Szwecji.
Więcej ...
MP w kolarstwie górskim studentów
autor: Pawel Krygier, data: 15-05-2008
W dniach 23-25 maja odbędą się XXV Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Kolarstwie Górskim (xco). Studenci zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym będą rywalizować na dobrze już znanych z poprzednich edycji Mistrzostw trasach w Przesiece koło Jeleniej Góry.
Więcej ...
GP MTB- Anna Szafraniec wystartuje w Bielawie
Jak informowaliśmy na początku tygodnia Anna Szafraniec reprezentująca barwy grupy Halls, która nie wystartuje w mistrzostwach Europy MTB, które w najbliższy weekend odbędą się w niemieckim St. Wendel. Tymczasem organizator cyklu Bank BPH Grand Prix MTB poinformował, że wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski pojawi się na starcie II edycji cyklu w Bielawie.
Więcej ...
Zwycięstwo Marka Galińskiego przed ME MTB
autor: Pawel Krygier, data: 14-05-2008
Marek Galiński z zawodowej grupy JBG2 Presmet wygrał w niedzielę w Leżajsku II Ogólnopolski Punktowany Wyścig MTB. Choć zawody te są mało znane i mają rangę wyścigu lokalnego, na starcie obok Mistrza Polski zgromadziły zawodników grupy Halls. Był to ostatni sprawdzian formy kolarzy górskich przed Mistrzostwami Europy.
Więcej ...
Wspinaczka do zamku Karkonosza
Ruszyły internetowe zapisy na nowy maraton, jaki rozegrany zostanie już 7 czerwca w Szklarskiej Porębie. Trasa Karkonosza- Ducha Gór poprowadzona jest w większości po nie jeżdżonych dotychczas podczas zawodów ścieżkach i drogach szutrowych. Charakteryzuje się częstymi podjazdami i zjazdami.
Więcej ...
Zmiany w kadrze Polski w ME MTB
autor: Pawel Krygier, data: 13-05-2008
Trzynastu reprezentantów wyruszyło dziś do St. Wendel, gdzie w najbliższych dniach będą rozgrywane mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim. W kadrze, która wyjechała do Niemiec zabrakło Anny Szafraniec, która przeziębiła i została w domu a także Piotra Brzózki, który zdaje maturę - poinformowała grupa Halls na stronie internetowej.