Udany start kolarzy górskich grupy JBG2
autor: Pawel Krygier, data: 27-05-2008
W rozegranych w niedzielę 25 maja zawodach cyklu Cross Country Bundesliga 2008 w Heubach dobre miejsca wywalczyli zawodnicy JBG2-APC PRESMET Team. W Elicie Marek Galiński zajął 6-te miejsce, a w kategorii U23 Piotr Brzózka był trzeci.
Więcej ...
AMP - Tytuły dla Kryspina Pyrgiesa i Magdy Balany
autor: Pawel Krygier, data: 26-05-2008
Studenci z ponad 50 uczelni wyższych z całej Polski rywalizowali w ramach XXV Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Kolarstwie Górskim. W zmaganiach mężczyzn, na dystansie czterech okrążeń siedmiokilometrowej pętli uczestniczyło 208 kolarzy górskich. W tym gronie najlepszy okazał się Kryspin Pyrgies ze Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach a rywalizację kobiet wygrała Magdalena Balana z Politechniki Rzeszowskiej.
Więcej ...
ME MTB - Marek Galiński siedemnasty
autor: Pawel Krygier, data: 18-05-2008
Marek Galiński zajął 17 miejsce w wyścigu elity mężczyzn podczas rozgrywanych w niemieckim St. Wendel Mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Wyścig zakończył się sukcesem Szwajcarów, złoty medal wywalczył Florian Vogel wyprzedzając rodaka Christopha Sausera. Trzecie miejsce zajął Duńczyk Jakob Fuglsang. Dopiero 15 miejsce zajął faworyzowany Francuz Julien Absalon.
Więcej ...
ME MTB - Maja Włoszczowska osiemnasta
Niemka Sabine Spitz wywalczyła w St. Wendel tytuł Mistrzyni Europy w kolarstwie górskim. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Irina Kalentieva a trzecia była Norweżka Gunn Rita Dahle Flesjaa. Najlepsza z Polek Maja Włoszczowska zajęła osiemnaste miejsce, na 27. pozycji zawody ukończyła Magdalena Sadłecka.
Więcej ...
Bank BPH GP MTB - Piotr Brzózka liderem
Podczas rozegranej 17 maja drugiej edycji cyklu Bank BPH Grand Prix MTB pod nieobecność kadrowiczów świetnie spisali się zawodnicy teamu JBG2 APC Presmet. Piotr Brzózka był drugi, a jego brat Adrian trzeci. To drugie miejsce dało Piotrowi prowadzenie w Klasyfikacji Generalnej – został liderem - i to on za dwa tygodnie w Nałęczowie, pojedzie w koszulce Banku BPH - poinformowała grupa JBG2.
Więcej ...
ME MTB - Katarzyna Solus czternasta
Katarzyna Solus zajęła czternaste miejsce w wyścigu do lat 23 kobiet podczas rozgrywanych w niemieckim St. Wedel mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Do mety nie dojechała druga z naszych reprezentantek Aleksandra Dawidowicz. Mistrzynią Europy tej kategorii została Szwajcarka Nathalie Schneitter wyprzedzając Słowenkę Tanję Zakelj i Czeszkę Terezę Hurikovą.
Więcej ...
ME MTB - Dariusz Batek trzynasty
Dariusz Batek zajął trzynaste miejsce w wyścigu młodzieżowców podczas rozgrywanych w niemieckim St. Wendel mistrzostw Europy w kolarstwie górskim. Drugi z naszych reprezentantów Kornel Osicki zajął 66 miejsce. Tytuł mistrza Europy wywalczył Szwajcar Nino Schurter wyprzedzając Francuza Stephane Tempiera i swojego rodaka Mathiasa Flückigera.
Więcej ...
GP MTB w Bielawie - Zwycięstwo Karoliny Kozeli
autor: Pawel Krygier, data: 17-05-2008
Pod nieobecność uczestniczących w Mistrzostwach Europy reprezentantek kraju zwycięstwem Karoliny Kozeli z zespołu Karolla Ghost zakończył się drugi wyścig z serii Bank BPH GP MTB. Zawody w Bielawie na drugim miejscu ukończyła Anna Szafraniec z grupy Halls a trzecia była Sylwia Kapusta z zawodowej grupy szosowej Pol-Aqua. Piąte miejsce zajęła Marlena Pyrgies (MKS Start Peugeot Lublin).