MŚ MTB - Marek Konwa dziesiątym juniorem
autor: Pawel Krygier, data: 19-06-2008
Marek Konwa zajął dziesiąte miejsce w wyścigu juniorów podczas rozgrywanych we włoskim Val di Sole Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Zwycięstwo odniósł Słowak Peter Sagan wyprzedzając Francuza Arnauda Jouffroya i Szwajcara Matthiasa Ruppa. Drugi z Polaków Szymon Gałczyński był 82.
Więcej ...
MŚ MTB - Paula Gorycka piąta wśród juniorek
autor: Pawel Krygier, data: 18-06-2008
Reprezentantka Polski Paula Gorycka zajęła bardzo dobre piąte miejsce w wyścigu juniorek podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Na trasie w Val di Sole najlepsza okazała się Kolumbijka Laura Abril wyprzedzając Węgierkę Barbarę Benko oraz Niemkę Monę Eiberweiser. Druga z Polek Weronika Rybarczyk była 26.
Więcej ...
MŚ MTB - brązowy medal Oli Dawidowicz
Od startu do mety w czołówce – tak wyglądał wyścig zawodniczek do 23 lat w wykonaniu Oli Dawidowicz. Zawodniczka grupy Halls i podopieczna trenera Andrzeja Piątka we włoskim Val di Sole zdobyła po pięknej walce brązowy medal mistrzostw świata! Druga z Polek Katarzyna Solus zajęła 14 miejsce. Zwyciężyła Słowenka Tanja Zakelj.
Więcej ...
MŚ MTB - Polska drużyna tuż za podium
autor: Pawel Krygier, data: 17-06-2008
Wtorkowym wyścigiem drużyny rozpoczęły się we włoskim Val do Sole mistrzostwa świata w kolarstwie górskim. W wyścigu, w którym Polacy od lat są w światowej czołówce nasi kolarze w składzie Marcin Karczyński, Marek Konwa, Maja Włoszczowska i Darek Batek zajęli czwarte miejsce - poinformowano na stronie grupy Halls.
Więcej ...
Polscy kolarze górscy już w Val di Sole
autor: Pawel Krygier, data: 15-06-2008
Reprezentacja Polski w kolarstwie górskim jest już w Val di Sole, gdzie we wtorek rozpoczną się mistrzostwa świata. Polacy śpią w hotelu razem z reprezentacją Szwecji, a do trasy mają trzy kilometry. W ekipie nikt nie narzeka na kontuzje - poinformowano na stronie zawodowej grupy Halls.
Więcej ...
Dwa w jednym pod Szrenicą
autor: Pawel Krygier, data: 14-06-2008
"MTB Sprint" i "Szrenicki Wyścig Australijski", czyli dwa wyścigi jednego dnia dla miłośników maratonów i cross country. Tak bawić się będziemy już 6 lipca w Szklarskiej Porębie. Wyścigi Australijskie rozgrywane są na torach, ale nie pod Szrenicą. W Szklarskiej Porębie po raz drugi będzie to wyścig na trasie cross. To wyjątkowe wydarzenie, bo publiczność ma okazję oglądać cały wyścig, co w MTB jest raczej niespotykane. Pod Szrenicą będzie duuuużo emocji.
Więcej ...
A. Kaiser i K. Janicka wygrali Puchar Stolema
Andrzej Kaiser z grupy DHL Author wygrał w Ostrzycach wyścig w kolarstwie górskim o Puchar Stolema. Drugie miejsce zajął Przemysław Ebertowski (KK Trek Gdynia) a trzeci był Rafał Fijałkowski (LUKS Sławno). W wyścigu open kobiet zwycięstwo odniosła juniorka Katarzyna Janicka z Leszna.
Więcej ...
Miłe zaskoczenie Sylwii Kapusty
- Po dość niespodziewanym zwycięstwie w Nałęczowie, zostałam równie niespodziewanie, przynajmniej dla mnie, powołana przez trenera kadry MTB Andrzeja Piątka na Mistrzostwa Świata, które odbędą się we włoskim Val di Sole - pisze na swojej stronie internetowej zawodniczka szosowej grupy zawodowej Pol-Aqua Sylwia Kapusta.