Marek Galiński został oficjalnie powołany do kadry kolarzy górskich, która będzie reprezentowała nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. To czwarta nominacja w karierze Marka - był on już uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atlancie 1996, w Sydney 2000 i w Atenach 2004.
Więcej ...
Paulina Brzeźna Mistrzynią Polski elity
autor: Pawel Krygier, data: 28-06-2008
Paulina Brzeźna z holenderskiej zawodowej grupy AA Drink Cycling Team wywalczyła w Złotoryi tytuł Mistrzyni Polski ze startu wspólnego kobiet. Srebrny medal zdobyła Małgorzata Jasińska z grupy Pol-Aqua, a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Harkowska z zespołu Brothers Bike Berlin 1901. W kategorii młodzieżowej Mistrzynią Polski została Aleksandra Dawidowicz (Halls).
Więcej ...
MŚ MTB - Podium Szwajcarów, M Galiński 17
autor: Pawel Krygier, data: 22-06-2008
Marek Galiński zajął 17 miejsce w wyścigu elity mężczyzn kończącym zmagania podczas rozgrywanych we włoskim Val di Sole Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Na podium w komplecie stanęli Szwajcarzy, złoty medal wywalczył Christoph Sauser wyprzedzając Floriana Vogela i Ralpha Naefa.
Więcej ...
MŚ MTB - Maja Włoszczowska piąta
Maja Włoszczowska zajęła piąte miejsce w wyścigu elity kobiet podczas rozgrywanych we włoskim Val di Sole Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Zwycięstwo odniosła Hiszpanka Margarita Fullana wyprzedzając Niemkę Sabinę Spitz i Rosjankę Irinę Kalentiewą. Anna Szafraniec zajęła 16 miejsce a Magdalena Sadłecka była 24 a Sylwia Kapusta 45
Więcej ...
MŚ MTB: Maciej Jodko 37. w zjeździe
Brytyjskie rodzeństwo Rachel i Gee Atherton sięgnęło po złote medale mistrzostw świata w jednej z najtrudniejszych konkurencji kolarstwa górskiego - zjeździe. Startujący w tej konkurencji reprezentant Polski Maciej Jodko uplasował się na 37. pozycji w gronie 98 sklasyfikowanych zawodników. Drugi z Polaków, Arkadiusz Perin przewrócił się i zajął 73. miejsce.
Więcej ...
MŚ MTB - Piotr Brzózka szesnasty wśród orlików
autor: Pawel Krygier, data: 20-06-2008
Piotr Brzózka zajął 16 miejsce w wyścigu młodzieżowców podczas rozgrywanych we włoskim Val di Sole Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim. Zwycięstwo odniósł kolarz z RPA Burry Stander wyprzedzając Szwajcara Nino Schurtera i Szweda Matthias Fluckigera. Z pozostałych Polaków Adrian Brzózka zajął dalsze miejsce a wyścigu nie ukończył Dariusz Batek.
MŚ MTB - Rafał Kumorowski wicemistrzem świata!
Rafał Kumorowski, który z szóstym rezultatem awansował do finału trialu (20"), spisał się fantastycznie w decydującej rozgrywce i wywalczył srebrny medal. Jest to drugi krążek Polaków, po Aleksandrze Dawidowicz, wywalczony we włoskim Val di Sole - poinformował serwis sportowy s24.pl.
Więcej ...
MŚ MTB - Rafał Kumorowski w finale trialu
autor: Pawel Krygier, data: 19-06-2008
Mistrz Europy Rafał Kumorowski zajął szóste miejsce w półfinale i awansował do finału zawodów w trialu rowerowym (20") podczas mistrzostw świata MTB, które odbywają się we włoskim Val di Sole - poinformował Polski Związek Kolarski.