Maraton MTB w Świerzawie odwołany
autor: Pawel Krygier, data: 5-08-2008
Zaplanowany na dzień 9 sierpnia 2008 r. w Świerzawie maraton kolarski kategorii masters został odwołany - poinformowali nas organizatorzy wyścigu.
MŚ Solo 24 h: brąz Dariusza Sawickiego
autor: Pawel Krygier, data: 31-07-2008
Startujący w kanadyjskiej miejscowości Canmore Dariusz Sawicki z Treka Gdynia zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Solo 24h w kat. 25-29 lat. Na trasie panowały ciężkie warunki, przez wiele godzin zawodnicy jechali w padającym deszczu i gradzie, a trasa zamieniła się w niebezpieczne błotne grzęzawisko.
Więcej ...
Puchar Polski BMX w Dzierżoniowie
autor: Pawel Krygier, data: 29-07-2008
W dniach 9-10 sierpnia 2008 w Dzierżoniowie odbędzie się Puchar Polski oraz Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w kolarstwie BMX. Imprezę organizuje OSiR Dzierżoniów oraz ULKS "ISKRA" Dzierżoniów. Konkurencja BMX od tego roku zagości na Igrzyskach Olimpijskich. W debiucie nie wystartują Polacy.
Więcej ...
Marek Galiński mistrzem Polski MTB
autor: Pawel Krygier, data: 27-07-2008
Reprezentant Polski na Igrzyska w Pekinie Marek Galiński reprezentujący grupę JBG2 Presment został w Kielcach mistrzem Polski MTB w konkurencji cross-country na rok 2008. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył jego młodszy kolega z ekipy, zaledwie 19-letni Piotr Brzózka. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Dariusz Batek (Halls).
Więcej ...
Maja Włoszczowska mistrzynią Polski MTB
Maja Włoszczowska z grupy Halls wywalczyła w Kielcach tytuł mistrzyni Polski MTB w konkurencji cross-country na rok 2008. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Dawidowicz a brąz przypadł Annie Szafraniec. Złota i srebrna medalistka będą reprezentować Polskę na na zbliżających się Igrzyskach XIX Olimpiady w Pekinie.
Więcej ...
Światowe Dni Roweru w Jeleniej Górze
autor: Pawel Krygier, data: 24-07-2008
Wiele atrakcji czeka miłośników sportów rowerowych oraz muzyki podczas imprezy I Światowe Dni Roweru, która w dniach 15 - 17 sierpnia odbywać się będzie w Jeleniej Górze i w Jeżowie Sudeckim. W centrum imprezy będzie finałowa edycja cyklu Bank BPH Grand Prix MTB - ostatnie zawody dla polskich górali przed Olimpiadą w Pekinie.
Więcej ...
Maciej Jodko mistrzem Polski w DH
autor: Pawel Krygier, data: 23-07-2008
Najlepsi krajowi downhillowcy walczyli w niedzielę na wiślańskim Stożku w mistrzostwach Polski. Mimo, że trasa była bardzo wymagająca i miejscami przypominała poligon po ćwiczeniach czołgów, na starcie stanęło 170 zawodników. Najszybciej 1,5 km trasę z czasem 2.14.78 pokonał Maciej Jodko (RMF FM Mountain Dew) potwierdzając tym samym swoją dominację na scenie downhillowej i broniąc tytułu Mistrza Polski w kategorii elita.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski MTB już od piątku
autor: Pawel Krygier, data: 22-07-2008
Już w najbliższy weekend na trasie w Kielcach o medale Mistrzostw Polski walczyć będą kolarze górscy. Trasa wyścigu ze startem i metą znajdować się będzie na terenie Parku krajobrazowego „Grabina” w Kielcach. Tytułów w kategorii elity bronić będą reprezentanci kraju na Igrzyska w Pekinie Maja Włoszczowska i Marek Galiński.