Rafał Ratajczyk na 6-dniówce we Włoszech
autor: Pawel Krygier, data: 11-07-2008
Poprzez start w zawodach 6-dniowych na torze do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie przygotowuje się Rafał Ratajczyk. Polak w parze z Włochem Jacopo Guarnieri zajmuje drugie miejsce po trzech wy¶cigach zawodów w Sei giorni delle Rose. Na prowadzeniu znajduje się szwajcarska para Bruno Risi i Franco Marvulli. Szesnaste miejsce zajmuje para Wojciech Dybel i Mikaylo Radionov.
Więcej ...
Reprezentacja Polski juniorów przed M¦ na torze
autor: Pawel Krygier, data: 7-07-2008
Siedmioro reprezentantów Polski weĽmie udział w Mistrzostwach ¦wiata juniorów w kolarstwie torowym, które rozegrane zostan± w dniach 12-16 lipca w miejscowo¶ci Cape Town w Republice Południowej Afryki. W kadrze narodowej znalazło się pięciu zawodników i dwie zawodniczki.
Więcej ...
Olimpijskie przygotowania sprinterów
autor: Pawel Krygier, data: 3-07-2008
Polscy kolarze torowi w konkurencji sprintu drużynowego w ostatniej chwili zostali zakwalifikowali na Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Podopieczni Grzegorza Krejnera na Olimpiadzie wystartuj± w konkurencji sprintu drużynowego oraz sprintu indywidualnego i keirinu.
Więcej ...
Cottbus - Kamil Kuczyński trzeci w keirinie
autor: Pawel Krygier, data: 1-07-2008
Reprezentant Polski Kamil Kuczyński zaj±ł trzecie miejsce w keirinie podczas rozgrywanych w niemieckim Cottbus torowych zawodów w pod nazw± 18. Grosser Preis von Deutschland", które odbyły się 27 czerwca. Impreza zgromadziła ¶wiatow± czołówkę kolarzy torowych.
Więcej ...
Drugie miejsce sprinterów na zawodach w Cottbus
Reprezentacja Polski w sprincie drużynowym na torze startuj±ca w składzie Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Łukasz Kwiatkowski, zajęła drugie miejsce w silnie obsadzonych zawodach w niemieckim Cottbus. Polacy w finale przegrali z reprezentacj± Niemiec - poinformował PZKol. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Malezji, a czwarte Rosja.
Więcej ...
Udany start sprinterów w Bratysławie
autor: Pawel Krygier, data: 25-06-2008
Przygotowuj±cy się do startu na Igrzyskach w Pekinie polscy kolarze torowi rywalizowali podczas serii zawodów w Czechach i na Słowacji. W finale rywalizacji sprinterów w Bratysławie zwycięstwo odniósł Łukasz Kwiatkowski wyprzedzaj±c Czecha Denisa Spicke i Kamila Kuczyńskiego. W finale sprintu drużynowego polskie zespoły zajęły trzy pierwsze miejsce a najlepszy wynik uzyskała trójka w składzie Kwiatkowski, Kuczyński i Maciej Bielecki.
Więcej ...
Małgorzata Wojtyra wygrywa w Bratysławie
Małgorzata Wojtyra wygrała konkurencje sprintu podczas rozgrywanych w Bratysławie międzynarodowych zawodów w kolarstwie torowym. W finale tej konkurencji drugie miejsce zajęła Renata D±browska a trzecia była Marta Janowiak. W finale sprintu drużynowego zwyciężyła para Aleksandra Drejger z Korneli± M±czk±.
Więcej ...
Kamil Kuczyński wygrywa wielobój w Pradze
autor: Pawel Krygier, data: 23-06-2008
Kamil Kuczyński wygrał konkurencję omnium - wielobój podczas rozgrywanych w Pradze torowych zawodów Grand Prix Framar 2008. Drugie miejsce zaj±ł Grzegorz Drejgier a trzeci był Karol Kasprzyk. Czwarte miejsce w sprincie zaj±ł Łukasz Kwiatkowski, zwyciężył Niemiec Mathias John.