W Jeleniej Górze przywitają Maję Włoszczowską
autor: Pawel Krygier, data: 30-08-2008
Srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska w piątek nagrodzona została tytułem „Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry”. Decyzję taką podjęła rada miejska. W poniedziałek, 1 września o godz. 15.00 na Placu Ratuszowym odbędzie się uroczyste powitanie Mai w Jeleniej Górze i podziękowanie za wspaniałe reprezentowanie Polski na Olimpiadzie.
Więcej ...
Serwin wygrał trial rowerowy w Kluszkowcach
autor: Pawel Krygier, data: 26-08-2008
Karol Serwin z Championa Świdnik został zwycięzcą zawodów w trialu rowerowym elity w ramach 1. Festiwalu Ekstremalnych Sportów Rowerowych jaki w niedzielę zakończył się w Kluszkowcach koło Czorsztyna - informuje PAP.
Więcej ...
Karkonosze Tour MTB przed finałem
autor: Pawel Krygier, data: 25-08-2008
Rafał Ignaczak, Krzysztof Grzegorzewski, Bartłomiej Bednarski to liderzy klasyfikacji Karkonosze Tour MTB po 8 z 14 zaplanowanych na ten sezon wyścigów. Dwaj najlepsi zdobyli już ponad 3000 punktów! Ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Szanse na medalowe miejsca w kategorii Open mają wszyscy zawodnicy z pierwszej 10-tki.
Więcej ...
GP MTB - Dariusz Batek wygrywa w Jeleniej Górze
autor: Pawel Krygier, data: 16-08-2008
Dariusz Batek wygrał w Jeleniej Górze finałowe zawody Bank BPH Grand Prix MTB. Kolarz grupy Halls pokonał reprezentantów Czech Jirziego Friedla i Tomasza Vokrohlika. Czwarte miejsce zajął Adrian Brzózka a piąty był jego młodszy brat Piotr, który został zwycięzcą klasyfikacji generalnej. Kilka rund treningowo przejechał reprezentant Polski na Igrzyska w Pekinie Marek Galiński.
GP MTB - Zwycięstwo Magdaleny Sadłeckiej
Magdalena Sadłecka wygrała w Jeleniej Górze finałowe zawody Bank BHP Grand Prix MTB. Zawodniczka grupy Halls pokonała na finiszu koleżankę z zespołu Annę Szafraniec. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Pyrgies (MKS Start Peugeot Lublin). Z powodu trudnych warunków atmosferycznych w zawodach nie wystartowały olimpijki Maja Włoszczowska i Aleksandra Dawidowicz.
Finał Bank BPH GP MTB w Jeleniej Górze
autor: Pawel Krygier, data: 14-08-2008
Finałowe zawody cyklu Bank BPH Grand Prix MTB (sobota 16 sierpnia) z udziałem Mai Włoszczowskiej, Aleksandry Dawidowicz oraz Marka Galińskiego, czyli reprezentantów Polski w kolarstwie górskim na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie będą centralnym punktem imprezy pod nazwą "Światowe Dni Roweru Jelenia Góra 2008”. Impreza to już w najbliższy weekend odbywać się będzie w Jeleniej Górze.
Więcej ...
GP MTB w Jeleniej Górze - panie jako pierwsze
autor: Pawel Krygier, data: 10-08-2008
W najbliższy weekend 16 sierpnia w Jeleniej Górze odbędzie się finałowa edycja zawodów Grand Prix MTB. Olimpijska reprezentacja Polski w kolarstwie górskim do Pekinu wyjeżdża prosto z Jeleniej Góry. Aby ułatwić zawodniczkom i zawodnikom 'czasowa aklimatyzację' organizatorzy zmienili program godzinowy startu poszczególnych kategorii. Tak więc panie wystartują pierwsze, już o 9.30.
Więcej ...
Marek Galiński zdobywcą Śnieżki
autor: Pawel Krygier, data: 5-08-2008
W niedzielę 3 sierpnia reprezentant Polski na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie Marek Galiński wspinał się na Śnieżkę w tradycyjnym już, dorocznym wyścigu Uphill Race Śnieżka ze startem w Karpaczu. Nasz olimpijczyk wygrał zdecydowanie, choć nie udało mu się pobić rekordu, do którego poprawienia zabrakło kilkadziesiąt sekund.