Joanna Ignasiak wygrała 3-Majowy Klasyk
autor: Pawel Krygier, data: 3-05-2008
Joanna Ignasiak wygrała w Lublinie 3-Majowy Klasyk ujęty w w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Zawodniczka grupy Pol-Aqua samotnie minęła linię mety wcześniej wyprzedzając dwie towarzyszki ucieczki Agnieszkę Pietr z grupy Primus i Paulinę Ryczek z zespołu MKS Start Peugeot Lublin.
Więcej ...
Aleksandra Wnuczek piętnasta w Chinach
autor: Pawel Krygier, data: 2-05-2008
Aleksandra Wnuczek z grupy Pol-Aqua zajęła 15 miejsce w klasyfikacji generalnej rozgrywanego w Chinach 4-etapowego wyścigu Tour of Chongming Island (kat 2.1.). Wyścig zdominowały reprezentantki gospodarzy, które w komplecie stanęły na podium. Zwyciężyła Mei Feng Li przed Lang Meng i Hui Sha.
Więcej ...
Ruszyła Gracia Orlova ... z jedną Polką
W bardzo mocnej obsadzie ale tylko z jedną reprezentantką Polski rozpoczął się w czwartek kolarski wyścig Gracia Orlova. Pierwszy etap zakończył się zwycięstwem Wicemistrzyni Świata Marianne Vos z zespołu DSB Bank, która pokonała Włoszkę Fabianę Luperini (Menikini Selle Italia) i Amerykankę Marę Abbott (High Roads). Jedyna Polka Anna Harkowska zajęła 20. miejsce.
Więcej ...
Paulina Brzeźna 52 w klasyku GP Stad Roeselare
autor: Pawel Krygier, data: 30-04-2008
Zawodniczka z Holandii Loes Markerink (Flexpoint) wygrała po finiszu z 8-osobowej czołówki belgijski klasyk GP Stad Roeselare. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Annemiek Van Vleuten (Vrienden Van Het Platteland) a trzecia była Amerykanka Kimberly Anderson (High Road). W zasadniczej grupie na 52 miejscu wyścig ukończyła Paulina Brzeźna (AA Drink).
Więcej ...
Puchar Polski - Podwójny sukces Daivy Tuslaite
autor: Pawel Krygier, data: 28-04-2008
Reprezentantka Litwy Daiva Tuslaite wygrała po solowej akcji wyścig ze startu wspólnego podczas rozgrywanych w Międzyrzeczu zawodów Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet, powtarzając sukces z jazdy na czas. Drugie miejsce zajęła Anna Harkowska reprezentująca zespół BRC Zugvogel Berlin 1901 Brathers a trzecia była kolejna Litwinka Edita Janeliunaite, która wygrała finisz z peletonu.
Więcej ...
Polki niżej w rankingu UCI
autor: Pawel Krygier, data: 25-04-2008
Najnowszy narodowy ranking UCI w kolarstwie szosowym kobiet z 24 kwietnia nie przyniósł optymistycznych wieści dla kadry Polek. Reprezentacja Polski utrzymała miejsce wśród czołowych 24 reprezentacji narodowych lecz zanotowała spadek o trzy miejsca i zajmuje 22. pozycję - poinformował Polski Związek Kolarski.
Więcej ...
Strzała Walońska - Paulina Brzeźna - 39
autor: Pawel Krygier, data: 23-04-2008
Marianne Vos z zespołu Team DSB Bank wygrała zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata na szosie kobiet kolarski wyścig Strzała Walońska. Reprezentantka Holandii wyprzedziła na finiszu Mistrzynię Świata Włoszkę Martę Bastianelli i Niemkę Judith Arndt. Jedyna Polka na starcie tego wyścigu Paulina Brzeźna zajęła 39 miejsce.
Więcej ...
Grupa Pol-Aqua wystartuje w Chinach
autor: Pawel Krygier, data: 22-04-2008
Pięć zawodniczek polskiej zawodowej grupy kolarskiej kobiet Pol-Aqua wyleciało wraz ze sztabem szkoleniowym we wtorek do Chin. Nasze zawodniczki wezmą tam udział w 5-etapowym wyścigu ujętym w kalendarzu UCI - poinformowała grupa na stronie internetowej.