Torowe ME: Siódme miejsce Polaków w madisonie
autor: Pawel Krygier, data: 18-10-2009
Siódme miejsce zajęli reprezentanci Polski Rafał Ratajczyk i Łukasz Bujko w madisonie mężczyzn, który zakończył zmagania kolarzy podczas Torowych Mistrzostw Europy w belgijski Gent. Złoty medal wywalczyli niemieccy kolarze, Robert Bartko i Roger Kluge. Zgromadzili oni 15 punktów oraz wraz z czterema innymi duetami nadrobili jedno okrążenie nad resztą stawki.
Więcej ...
Torowe Mistrzostwa Europy: Kamil Kuczyński za podium
Nie udało się wywalczyć medalu w omnium sprinterskim mężczyzn, podczas Mistrzostw Europy na torze w Gent. Bardzo blisko był tego Kamil Kuczyński, który ostatecznie ukończył rywalizację na czwartym miejscu. Szóstą lokatę zajął drugi z Polaków Łukasz Kwiatkowski.
Więcej ...
Torowe Mistrzostwa Europy: Renata Dąbrowska ósma
Do udanych nie można zaliczyć występu Renaty Dąbrowskiej oraz Małgorzaty Wojtyry w Torowych Mistrzostwach Europy, które zakończyły się w belgijskim Gent. Renata Dąbrowska w omnium sprinterskim była ósma, a Małgorzata Wojtyra w omnium średniodystansowym 12.
Więcej ...
Torowe ME: Rafał Ratajczyk mistrzem Europy
Rafał Ratajczyk wywalczył złoty medal podczas Torowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w belgijskim Gent. Reprezentant Polski zdominował rywalizację w omnium średniodystansowym wygrywając 3 z 4 konkurencji. W popołudniowej sesji Ratajczyk zdominował rywalizację wygrywając scratch oraz wyścig eliminacyjny.
Więcej ...
Torowe ME: Świetny start Ratajczyka
autor: Pawel Krygier, data: 17-10-2009
Fantastycznie rozpoczęły się Torowe Mistrzostwa Europy dla Rafała Ratajczyka. Reprezentant Polski wygrał dwie pierwsze konkurencje omnium średniodystansowego: scratch a następnie wyścig eliminacyjny i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej.
Więcej ...
Kadra Polski na Torowe Mistrzostwa Europy
10 reprezentantów Polski zostało zgłoszonych do rywalizacji w Mistrzostwach Europy na torze, które odbędą się w dniach 17-18 października w belgijskim Gent. Podczas Mistrzostw Europy zostanie rozegranych siedem konkurencji: omnium sprinterskie kobiet i mężczyzn, omnium średniodystansowe kobiet i mężczyzn, derny mężczyzn oraz madison elity i młodzieżowców wśród mężczyzn.
Więcej ...
Adrian Tekliński trzeci w Moskwie
autor: Pawel Krygier, data: 11-10-2009
Na welodromie Kryłatskoje w Moskwie odbywają się zawody torowe drugiej kategorii UCI - Memoriał Aleksandra Lesnikowa. Rywalizację w sprincie olimpijskim zdominowali gospodarze. Pierwsze dwa miejsca wywalczyły ekipy Rosji. W walce o trzecie miejsce Czesi pokonali naszych reprezentantów, którzy wystąpili w składzie: Krzysztof Szymanek, Maciej Bielecki i Adrian Tekliński.
Więcej ...
Rafał Ratajczyk i Łukasz Bujko po 3 Jours d'Aigle
autor: Pawel Krygier, data: 6-10-2009
Rafał Ratajczyk i Łukasz Bujko z powodzeniem startowali w zawodach 3 Jours d'Aigle pod wodzą holenderskiego szkoleniowca Petera Pietersa. Nasi torowcy wywalczyli kilka miejsc na podium.