Poland Bike Marathon - Pomiechówek pełen nagród
autor: Pawel Krygier, data: 1-10-2009
To była impreza godna finału. W Pomiechówku odbył się dziewiąty, ostatni etap tegorocznego cyklu Poland Bike Marathon. W miasteczku nad Wkrą ścigało się około 350 osób. Mnóstwo emocji było też po zawodach podczas finałowej dekoracji. Zwycięzcy klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych otrzymali rowery górskie ufundowane przez firmę MBIKE.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski w maratonie - sukcesy grupy JBG2
autor: Pawel Krygier, data: 28-09-2009
W niedzielę 27.09 odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Mistrzem Polski elity został Marek Galiński, Piotr Brzózka zdobył tytuł w kategorii do lat 23 a Adrian Brzózka, który wjechał na metę jako trzeci zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii U23. Wśród kobiet nie miała sobie równych Anna Szafraniec, która obroniła tytuł Mistrzyni Polski wywalczony przed rokiem. Wszyscy wymienieni kolarze reprezentują grupę JBG2 Team.
Więcej ...
Czas na finał Poland Bike
autor: Pawel Krygier, data: 23-09-2009
To już finał Poland Bike Marathon 2009. W niedzielę 27 września w Pomiechówku odbędzie się dziewiąty i zarazem ostatni etap tegorocznego cyklu. Na uczestników imprezy czeka malownicza trasa wzdłuż Wkry oraz mnóstwo nagród, w tym... aż 20 (!) rowerów górskich, ufundowanych przez firmę MBIKE.
Więcej ...
Białystok - Finał Maratonów Kresowych MTB
autor: Pawel Krygier, data: 22-09-2009
Finałowy Maraton Kresowy MTB w Białymstoku "Duch Puszczy i Kresów" startował w pięknej scenerii odnowionego białostockiego rynku. We wrześniowym słońcu kolorowe stroje zawodników znakomicie komponowały się z zabytkowym ratuszem. Na starcie stanęło niemal dwustu zawodników, w tym liczna grupa miłośników kolarstwa z Białorusi i Litwy. Wśród uczestników maratonu był wiceprezydent Białegostoku Aleksander Sosna.
Więcej ...
Wyścig kolarski Spotkanie Pokoleń
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa na Dwuetapowy Ogólnopolski Wyścig Kolarski SPOTKANIE POKOLEŃ, który już po raz drugi odbędzie się w mieście nad Orzycem! W ostatni weekend września /26-27-09-2009 r./ po drogach Miasta Maków Mazowiecki i powiatu makowskiego przejadą kolarze w kat. młodzików, juniorów młodszych, kat. open (mieszkańcy powiatu makowskiego) oraz Mastersi kat. IV i V.
Więcej ...
Maja Włoszczowska wicemistrzynią Europy w maratonie
autor: Pawel Krygier, data: 20-09-2009
Maja Włoszczowska (Polska/CCC Polkowice) została wicemistrzynią Europy w maratonie MTB. Zawody zostały rozegrany w niedzielę w estońskim Tartu. Mistrzynią Europy została sławna Norweżka Gunn Rita Dahle.
Więcej ...
Aleksandra Dawidowicz zdobyła PŚ do lat 23
autor: Pawel Krygier, data: 19-09-2009
Aleksandra Dawidowicz zajęła siódme miejsce w ostatnich w tym sezonie zawodach PŚ w kolarstwie górskim, które odbyły się w Schladming. Polka, młodzieżowa mistrzyni świata, dzięki temu obroniła pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej do lat 23 i sięgnęła po Puchar Świata w tej kategorii wiekowej. Czwarte miejsce w tym wyścigu zajęła Anna Szafraniec.
Więcej ...
Otwarte Mistrzostwa Rudy Śląskiej w Kolarstwie Górskim
autor: Pawel Krygier, data: 14-09-2009
"W niedzielę 13.09.2009 r. w godzinach 830 – 1800 odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Rudy Śl. w Kolarstwie Górskim w Rudzie Śl.-Bielszowicach w parku „Strzelnica”. Patronat nad zawodami objął Prezydent Miasta Rudy Śląskiej Pan Andrzej Stania.