International Ardèche - Sylwia Kapusta szósta na 3 etapie
autor: Pawel Krygier, data: 10-09-2009
Amerykanka Kristin Armstrong z zespołu Cervelo TestTeam została liderką po trzech etapach kolarskiego wyścigu Tour Cycliste Féminin International Ardèche (kat 2.2). Jazdę indywidualną na czas wygrała Austriaczka Christiane Soeder (Cervelo TestTeam) a na trzecim etapie najlepsza była Kristin Armstrong. Najlepsza z Polek Sylwia Kapusta na czwartym etapie była szósta w klasyfikacji generalnej jest 20.
Więcej ...
International Ardèche - Monika Grzebinoga 8 na 1 etapie
autor: Pawel Krygier, data: 9-09-2009
Austriaczka Christiane Soeder z grupy Cervélo Test Team wygrała po finiszu z peletonu pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour Cycliste Féminin International Ardèche (kat 2.2). Drugie miejsce zajęła Ukrainka Alona Andruk (Safi Pasta Zara Titanedi) a trzecia była Brytyjka Elizabeth Armitstead (Lotto Bellisol). Najlepsza z Polek Monika Grzebinoga była ósma. Na lotnych premiach walczyła Małgorzata Jasińska.
Więcej ...
Górskie MP - Złoty medal Sylwii Kapusty
autor: Pawel Krygier, data: 30-08-2009
Sylwia Kapusta z zespołu Corratec Poznań wywalczyła w Walimiu tytuł górskiej mistrzyni Polski seniorek w kolarstwie szosowym. Drugie miejsce zajęła Anna Harkowska (Avanti Berlin) a trzecia była Monika Grzebinoga (LUKK Potorscy Barczewo). Tytuł wśród orliczek wywalczyła Magdalena Pyrgies (GK Zagłębie Sosnowiec).
Więcej ...
Magdalena Zamolska 18 w Albstadt-Frauen-Etappenrennen
autor: Pawel Krygier, data: 24-08-2009
Niemka Charlotte Becker z grupy Equipe Nürnberger Versicherung wygrała 3-etapowy kolarski wyścig Albstadt-Frauen-Etappenrennen (kat 2.2). Drugie miejsce zajęła jej rodaczka i koleżanka z zespołu Lisa Brennauer. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Jennie Stenerhag (Team High End Sport). Najlepsza z reprezentantek Polski Magdalena Zamolska zajęła 18 miejsce, 21 była Magdalena Pyrgies, 26 - Sylwia Kapusta, 29 - Monika Grzebinoga a 49 - Marzena Wasiuk.
Więcej ...
Paulina Brzeźna 17 w Pucharze Świata GP Plouay
autor: Pawel Krygier, data: 23-08-2009
Paulina Brzeźna z grupy Red Sun Cycling Team zajęła 17 miejsce na mecie klasyku Grand Prix Plouay zaliczanego do cyklu Pucharu Świata kobiet w kolarstwie szosowym. Zwycięstwo odniosła Brytyjka Emma Pooley (Cervélo TestTeam) przed Holenderką Marianne Vos (DSB Bank) i Szwedką Emmą Johansson (Red Sun Cycling Team).
Więcej ...
Bogumiła Matusiak - dziękuję za wsparcie
autor: Pawel Krygier, data: 22-08-2009
Ostatnie dni były niezwykle trudne dla jednej z najlepszych polskich zawodniczek w kolarstwie szosowym Bogumiły Matusiak. W tragicznym wypadku zginął wieloletni trener zawodniczki a ostatnio zespołu Tramwajarza Łódź - Marek Wojna. Za pośrednictwem naszego portalu Bogumiła Matusiak wraz z córką Katarzyną chciały złożyć podziękowania dla wszystkich osób, którzy pomogli im w tak ciężkich chwilach.
Więcej ...
Joanna Dubieniecka wygrała Wyścig JM w Wałbrzychu
autor: Pawel Krygier, data: 17-08-2009
Joanna Dubieniecka (MGLKS Kwisa Lubań) wygrała zakończony w niedzielę Górski Wałbrzyski Wyścig Kolarski w kategorii juniorek młodszych. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Wilkos (WLKS Azalia Brzoza Królewska) a trzecia była Katarzyna Kirschenstein (na zdjęciu) z zespołu Aljot Kenda Ziemia Darłowska.
Więcej ...
Maja Włoszczowska wygrała Wyścig w Wałbrzychu
autor: Pawel Krygier, data: 16-08-2009
Maja Włoszczowska z grupy CCC Polkowice zwyciężyła w klasyfikacji generalnej 4-etapowego Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Aleksandrę Dawidowicz a trzecia była Paula Gorycka (DEK Meble Cyclo Korona Kielce). Ostatni etap z metą w Świebodzicach zakończył się zwycięstwem Natalii Frączek (Górnik Wałbrzych).