Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Zakończenie sezonu w Istebnej!
autor: Pawel Krygier, data: 18-10-2008
Maja Włoszczowska, Sylwester Szmyd, znakomici polscy zawodnicy z grup Halls, JBG2, Mróz Action Uniqua, najlepsi polscy maratończycy będę gośćmi zakończenia sezonu G&G Promotion w Istebnej. 08.11.2008 organizatorzy zapraszają na sympatyczne spotkanie, pokaz filmów z tegorocznych maratonów i wspólne wspominanie miłych chwil spędzonych na rowerze w 2008 roku. Wszystko w niezobowiązującej formie i luźnej atmosferze.
Więcej ...
Maja Włoszczowska w spotkaniu na szczycie
autor: Pawel Krygier, data: 11-10-2008
- Ostatnie kilka dni obfitowało w "ważne" spotkania "ważnych" ludzi w "ważnych" miejscach... Także "ważni" sportowcy mieli swoje spotkanie w stolicy jakże "ważnego" państwa - Francji, która przewodniczy Unii Europejskiej - pisze srebrna medalistka z Pekinu Maja Włoszczowska.
Więcej ...
Skandia - finał z nagrodami i bolidem F1
autor: Pawel Krygier, data: 1-10-2008
Wielki finał Skandia MTB Maraton, cyklu imprez dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze odbędzie się już 5 października w Gdańsku. To będzie finał przez duże F. W Gdańsku zapowiadana jest dobra pogoda, więc, wspólnie z władzami miasta, spodziewamy się prawdziwych tłumów. W pięciu poprzednich edycjach Chodzieży, Szczawnie-Zdrój, Bielawie, Nałęczowie, Jeleniej Górze uczestniczyło 1500 zawodników.
Więcej ...
Rowerowi Górale w Polanicy Zdrój
autor: Pawel Krygier, data: 28-09-2008
W sobotę 27 września odbyła się 12 edycja "Mio FujiFilm Bikemaraton 2008", która była równocześnie podsumowaniem tego największego cyklu maratonów kolarskich w Polsce.
Więcej ...
Maja Włoszczowska wygrała Puchar Świata MTB
autor: Pawel Krygier, data: 14-09-2008
Maja Włoszczowska wygrała rozegrane w austriackim Schladming finałowe zawody Pucharu Świata w kolarstwie górskim. Wicemistrzyni olimpijska z Pekinu pokonała wszystkie rywalki wyprzedzając na mecie Rosjankę Irinę Kalentiewą i Kanadyjkę Marie-Helene Premont. Mistrzyni olimpijska Niemka Sabine Spitz była piąta.
Więcej ...
Maja Włoszczowska wygrałą zawody Pucharu Czech
autor: Pawel Krygier, data: 7-09-2008
Srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska wygrała w czeskim Kurzimie finałowe zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Czech. Zawondiczka grupy Halls wyraźnie o ponad pięć minut pokonała Czeszkę Katerinę Nashovą i Słowaczkę Jankę Stevkovą. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Czeszka Pavla Havlikova.
Maja Włoszczowska powitana w swoim mieście
autor: Pawel Krygier, data: 1-09-2008
- Jestem bardziej wzruszona niż wtedy, gdy stałam na pudle w Pekinie – wyznała ze łzami w oczach na jeleniogórskim rynku Maja Włoszczowska, której mieszkańcy i władze miasta zgotowali owacyjne przyjęcie po powrocie z igrzysk olimpijskich w Pekinie na których zdobyła srebrny medal. Kilkudziesięciu cyklistów miało dziś okazję przejechać się z mistrzynią.
Więcej ...
Sprint pod Łabski Szczyt
To był prawdziwy rowerowy sprint. Zaledwie 24 minuty i 22 sekundy potrzebował zwycięzca Uphill Łabski Szczyt, aby pokonać 6 km trasę non stop pod górę, której różnica wzniesień wynosiła aż 525 metrów! Pierwszy na metę wjechał Eneasz Popiół, ze Świeradowa-Zdrój. 31 sekund później linię przejechał Jakub Jabłoński z Łodzi, a trzeci na mecie pojawił się Damian Drahan z Wałbrzycha.