Magdalena Zamolska 20 w Dookoła Polski kobiet
autor: Pawel Krygier, data: 25-05-2008
Szwedka Sara Mustonen wygrała ujęty w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej 11. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Polski Kobiet. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Aleksandra Burczenkowa a trzecia była Belgijka Liesbet de Vocht. Najlepsza z Polek Magdalena Zamolska zajęła dwudzieste miejsce tracąc do zwyciężczyni 42 sekund. Wyścig rozgrywany był w bardzo mocnej obsadzie z udziałem m.in. Mistrzyni Świata Marty Bastianelli.
Więcej ...
Rusza Wyścig Dookoła Polski kobiet
autor: Pawel Krygier, data: 20-05-2008
W dniach 22-24 maja rozegrany zostanie ostatni z tegorocznych wyścigów szosowych kobiet znajdujących się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej Międzynarodowy Wyścig Kolarski ,,Dookoła Polski Kobiet’’. Będzie to dla naszych zawodniczek ostatnia szansa na zdobycie punktów kwalifikujących na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.
Więcej ...
Puchar Polski - Drugi sukces Daivy Tuslaite
autor: Pawel Krygier, data: 12-05-2008
Zwycięskim finiszem z peletonu Litwinki Daivy Tuslaite z włoskiej grupy SC Michela Fanini Record Rox zakończył się w Zamościu wyścig ze startu wspólnego podczas Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet. Drugie miejsce zajęła Eugenia Alickun z zespołu GK Wheeler Sosnowiec a trzecia była Natalia Mielnik (na zdjęciu) reprezentująca klub GUKS Sokół Ryczek Jerzmanowa, która jednocześnie wygrała rywalizację juniorek.
Więcej ...
PP w Zamościu - Daiva Tuslaite wygrała czasówkę
autor: Pawel Krygier, data: 10-05-2008
Reprezentantka Litwy Daiva Tuslaite wygrała wyścig jazdy indywidualnej na czas podczas rozgrywanych w Zamościu zawodów Pucharu Polski w kolarstwie szosowym kobiet. Drugie miejsce zajęła Bogumiła Matusiak reprezentująca grupę Primus a trzecia była Joanna Ignasiak (Pol-Aqua).
Anna Harkowska wygrała kryterium w Legnicy
autor: Pawel Krygier, data: 7-05-2008
Anna Harkowska z zespołu Brothers Bikes Team wygrała kolarskie kryterium na Placu Zamkowym w Legnicy będące Memoriałem Tadeusza Dolińskiego i Ireneusza Maciasia. Drugie miejsce zajęła Joanna Ignasiak z grupy Pol-Aqua a trzecia była jej koleżanka z zespołu Magdalena Zamolska.
Więcej ...
Zawodniczki Ziemii Darłowskiej na konsultacji kadry
autor: Pawel Krygier, data: 6-05-2008
W dniach od 1 do 9 maja trzy zawodniczki Klubu Kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska Marta Janowiak i Kornelia Mączka w konkurencjach sprinterskich oraz Agnieszka Sawosz w konkurencjach średniodystansowych przebywają na zgrupowaniu Reprezentacji Polski w Żyrardowie pod okiem trenera Grzegorza Ratajczyka.
Więcej ...
Anna Harkowska 25 w wyścigu Gracia Orlova
Reprezentantka Holandii Marianne Vos wygrała rozgrywany w Czechach i Polsce kolarski wyścig Gracia Orlova ujęty w kalendarzu UCI. Drugie miejsce zajęła Niemka Luise Keller a trzecia była Rosjanka Alexandra Burchenkova, która niedawno stała na podium wyścigu z Zamościu. Jedyna Polka, która wystartowała w tym wyścigu Anna Harkowska (Brothers Bikes Team) zajęła 25 miejsce.
Więcej ...
Maja Włoszczowska nadal liderką Pro-Ligi
autor: Pawel Krygier, data: 5-05-2008
Maja Włoszczowska obroniła prowadzenie w klasyfikacji generalnej kolarskiej Pro-Ligi kobiet po 3-Majowym Wyścigu w Lublinie. Zawodniczka grupy Halls utrzymała pozycję liderki, mimo że w Lublinie nie startowała. Na drugie miejsce awansowała Małgorzata Jasińska (Pol-Aqua) a trzecia jest Magdalena Pyrgies (MKS Start Peugeot Lublin).