Magdalena Pyrgies wygrała wyścig w Lubartowie
autor: Pawel Krygier, data: 22-06-2008
Magdalena Pyrgies z zespołu MKS Start Peugeot Lublin wygrała kolarski wyścig Po Ziemi Lubartowskiej ostatnie zawody przed rozpoczynającymi się w czwartek Mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym. Drugie miejsce na finiszu z 5-osobowej grupki zajęła Dorota Gregorowicz (GK Gliwice) a trzecia była Barbara Gromaszek także reprezentująca zespół z Lublina.
Więcej ...
Relacja z Mistrzostw Polski juniorek na szosie
autor: Pawel Krygier, data: 19-06-2008
W miniony weekend o medale mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym rywalizowali juniorzy i juniorki. Przedstawiamy relację ze startu wspólnego juniorek napisaną przez uczestniczkę tego wyścigu Agnieszkę Jankowską reprezentantkę klubu Orlęta Gorzów Wielkopolski.
Więcej ...
Paulina Brzeźna 21 w Iurreta-Emakumeen Bira
autor: Pawel Krygier, data: 16-06-2008
Paulina Brzeźna z holenderskiej zawodowej grupy AA Drink Cycling Team zajęła 21 miejsce w bardzo mocno obsadzonym 4-etapowym wyścigu Iurreta-Emakumeen Bira (kat. 2.1). Zwycięstwo odniosła Wicemistrzyni Świata Holenderka Marianne Vos (Team DSB Bank) wyprzedzając Włoszkę Tatianę Guderzo (Gauss RDZ Ormu) oraz Niemkę Luise Keller (High Road).
Więcej ...
Olga Misterek Mistrzynią Polski juniorek na czas
autor: Pawel Krygier, data: 13-06-2008
Olga Misterek z zespołu Gimnazjum Imielin wywalczyła w Kartuzach tytuł Mistrzyni Polski juniorek w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas. Srebrny medal wywalczyła Paulina Guz z zespołu Ogniwo Boxmet Dzierżoniów a brąz przypadł Karolinie Garczyńskiej (Tramwajarz Łódź).
Więcej ...
Katarzyna Barczyk wygrała w Koziegłowach
autor: Pawel Krygier, data: 9-06-2008
Katarzyna Barczyk wygrała w kategorii open kobiet start wspólny w ramach Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego w kolarstwie szosowym pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Drugie miejsce zajęła Bogumiła Matusiak (Primus) a trzecia była Dorota Gregorowicz (GK Gliwice). W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Katarzyna Karasiewicz (Tramwajarz Łódź).
Więcej ...
B. Matusiak i M. Jasińska wygrywają w Darłowie
autor: Pawel Krygier, data: 2-06-2008
Małgorzata Jasińska wygrała w niedzielę w Darłowie wyścig ze startu wspólnego zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski kobiet w kolarstwie szosowym. Zawodniczka grupy Pol-Aqua pokonała na finiszu Annę Harkowską. Trzecie miejsce zajęła Joanna Ignasiak. Rozegrany w sobotę wyścig jazdy na czas wygrała Bogumiła Matusiak (Primus) a piątkowe nocne kryterium - Anna Harkowska.
Więcej ...
Rusza Puchar Polski kobiet w Darłowie
autor: Pawel Krygier, data: 29-05-2008
W najbliższy weekend rozegrany zostanie Puchar Polski w kolarstwie szosowym kobiet będący jednocześnie Mistrzostwami Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych!!! Zmagania zapowiadają sie bardzo atrakcyjnie i widowiskowo. Zeszłoroczny wyścig elity zakończył się zwycięstwem Bogumiły Matusiak z grupy Primus.
Więcej ...
Puchar Polski kobiet w kolarstwie torowym
autor: Pawel Krygier, data: 28-05-2008
W dniach 24-25 na torze w Kaliszu (500m) rozegrano Puchar Polski kobiet w kolarstwie torowym. Wśród startujących czołowych zawodniczek kraju bardzo widoczne zawodniczki klubu kolarskiego KROSS Ziemia Darłowska Marta Janowiak i Kornelia Mączka, które startowały w swoich koronnych konkurencjach sprincie, 500m.i sprincie drużynowym - poinformował klub na stronie internetowej.