ME na torze - Srebrny medal orliczek w sprincie
autor: Pawel Krygier, data: 3-09-2008
Renata Dąbrowska (PTC Pruszków) i Marta Janowiak (KROSS Ziemia Darłowska) wywalczyły w Pruszkowie srebrny medal Mistrzostw Europy kategorii młodzieżowej w kolarstwie torowym w konkurencji sprintu drużynowego. Tytuł Mistrzyń Europy wywalczyły Francuzki.
Więcej ...
ME na torze - Brązowy medal drużyny sprinterów
Polscy sprinterzy startujący w składzie Grzegorz Drejgier, Karol Kasprzyk i Rafał Sarnecki wywalczyli brązowy medal w sprincie drużynowym juniorów podczas Mistrzostw Europy w Pruszkowie. W pojedynku o brązowy medal Polacy pokonali Rosjan. W walce o złoty medal Francuzi wygrali z Brytyjczykami.
Więcej ...
ME na torze - Polacy powalczą o brązowy medal
Francuscy juniorzy odnieśli zdecydowane zwycięstwo w kwalifikacjach drużynowego sprintu podczas pruszkowskich Mistrzostw Europy na torze BGŻ Arena. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polscy, którzy "wykręcili" trzeci czas. W popołudniowych finałach nasi kolarze zmierzą się w walce o brązowy medal z zespołem Rosyjskim, który w kwalifikacjach uzyskał czas o ponad 0.4 sekundy gorszy od Polaków.
Więcej ...
ME na torze - Medal Polek w drużynowym sprincie
Reprezentantki Polski kategorii orliczek w drużynowym sprincie Renata Dąbrowska (PTC Pruszków) i Marta Janowiak (KROSS Ziemia Darłowska) awansowały do ścisłego finału tej konkurencji podczas Mistrzostw Europy w Pruszkowie. Polki zapewniły sobie przynajmniej srebrny medal, a w wieczornym finale o "złoto" zmierzą się z reprezentantkami Francji.
Więcej ...
Kadra Polski na Torowe ME w Pruszkowie
autor: Pawel Krygier, data: 29-08-2008
42 osoby liczyć będzie kadra Polski w kolarstwie torowym biorąca udział w Mistrzostwa Europy juniorów i młodzieżowców, które w dniach 3-7 września zostaną rozegrane w pruszkowskiej BGŻ Arenie - poinformowali organizatorzy. W kadrze znalazły się medalistki mistrzostw Świata juniorów Kornelia Mączka (KROSS Ziemia Darłowska) i Aleksandra Drejgier (PTC Pruszków).
Więcej ...
Przed ME w kolarstwie torowym w Pruszkowie
W dniach 3-7 września 2008 na pruszkowskim welodromie BGŻ Arena odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Jedyny w Polsce drewniany, kryty tor odwiedzą najlepsi młodzi kolarze starego kontynentu. Impreza rozpocznie się 3 września (środa) o godzinie 17:30. Tego dnia PZKol zaprasza wszystkich na uroczyste otwarcie welodromu, którego oficjalna nazwa brzmi BGŻ Arena, a także na uroczyste otwarcie Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Zakończenie mistrzostw zaplanowano na niedzielę 7 września.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym
autor: Pawel Krygier, data: 25-08-2008
W miniony weekend na torze kolarskim w Żyrardowie rozegrano Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym w kategoriach młodzieżowej i juniorów. W rywalizacji kobiet 17 medali zdobył wspierany przez nasz portal klub kolarski KROSS Ziemia Darłowska. Wyniki zawodów w formacie pdf.
Torowe MP juniorów i U-23 jednak w Żyrardowie!
autor: Pawel Krygier, data: 19-08-2008
Polski Związek Kolarski informuje, że Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców planowane w Pruszkowie w dniach 21-24.08.2008 r. zostaną rozegrane w Żyrardowie w tym samym terminie czyli 21-24.08.2008 r.