Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Mistrzostwa Europy w Pruszkowie (podsumowanie)
autor: Pawel Krygier, data: 8-09-2008
ME w kolarstwie torowym zakończone ME w kolarstwie torowym zakończone Sukcesem zakończyły się trwające od 3 do 7 września mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym rozgrywane na nowo wybudowanym, pruszkowskim welodromie BGŻ Arena. W 5-dniowej imprezie wzięło udział 25 reprezentacji narodowych a w tym 379 kolarzy.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - G. Drejgier ósmy w keirinie
autor: Pawel Krygier, data: 7-09-2008
Grzegorz Drejgier zajął ósme miejsce w wyścigu keirin w ostatnim dniu rozgrywanych w Pruszkowie Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Na jedenastym miejscu konkurencję tę ukończył Rafał Sarnecki. Mistrzem Europy został Francuz Charlie Conord wyprzedzając Brytyjczyka Stevena Hilla i Hiszpana Juana Gascon Peraltę.
Więcej ...
Mistrzostwa Europy - Złoto K. Mączki i A. Drejgier
Aleksandra Drejgier i Kornelia Mączka (na zdjęciu) wywalczyły w Pruszkowie złoty medal Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. W finale sprintu drużynowego juniorek aktualne srebrne medalistki mistrzostw świata zrewanżowały się mistrzyniom świata Francuzkom i tym razem one sięgnęły po złoty medal.
Więcej ...
Małgorzata Wojtyra piąta w wyścigu punktowym
autor: Pawel Krygier, data: 6-09-2008
Małgorzata Wojtyra zajęła piąte miejsce w wyścigu punktowym orliczek podczas rozgrywanych w Pruszkowie mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Tytuł mistrzyni Europy wywalczyła Holenderka Ellen van Dijk. W wyścigu na 500 metrów orliczek szósta była Renata Dąbrowska a ósma Marta Janowiak.
Więcej ...
ME na torze - A. Drejgier piąta na 500 m
autor: Pawel Krygier, data: 5-09-2008
Aleksandra Drejgier zajęła piąte a Kornelia Mączka - szóste miejsce w wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego podczas Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Obie zawodniczki poprawiły swoje rekordy życiowe. Zwycięstwo odniosła Brytyjka Jessica Varnish przed Rosjanką Wiktorią Baranową i Francuzką Magali Baudacci.
Więcej ...
ME na torze - Brąz Michała Kwiatkowskiego
Michał Kwiatkowski wywalczył brązowy medal w wyścigu punktowym juniorów podczas rozgrywanych w Pruszkowie Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym. Tytuł wywalczył Irlandczyk Sam Bennett przed Hiszpanem Albertem Torres Barcelo. Drugi z Polaków Piotr Chatłas zajął ósme miejsce.
Więcej ...
ME na torze - Drużyna orliczek tuż za podium
autor: Pawel Krygier, data: 4-09-2008
Polska drużyna w składzie Edyta Jasińska, Magdalena Sara (na zdjęciu) i Małgorzata Wojtyra zajęła czwarte miejsce w finale wyścigu drużynowego na dochodzenie orliczek. W pojedynku o brązowy medal reprezentantki Polski przegrały z Rosjankami. Złoty medal wywalczyła drużyna Wielkiej Brytanii pokonując w finale Francuzki.
Więcej ...
ME na torze - Brąz drużyny sprinterów U23
Krzysztof Szymanek, Maciej Bielecki (zdjęcie) i Adrian Tekliński wywalczyli na torze w Pruszkowie brązowy medal Mistrzostw Europy w sprincie drużynowym orlików. W finale B o brązowy medal Polacy pokonali drużynę Hiszpanii. W pojedynku o złoty medal zespół Wielkiej Brytanii pokonał drużynę Rosji.