Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
PŚ - srebro drużyny sprinterów
autor: Pawel Krygier, data: 2-11-2008
Drużyna polskich sprinterów startująca w składzie Łukasz Kwiatkowski, Kamil Kuczyński i Maciej Bielecki wywalczyła drugie miejsce podczas rozgrywanych w Manchesterze zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W finale Polacy ulegli Brytyjczykom. Trzecie miejsce po zwycięstwie nad Francją zajęli Niemcy.
PŚ - Polki tuż za podium w sprincie drużynowym
autor: Pawel Krygier, data: 1-11-2008
Marta Janowiak (KROSS Ziemia Darlowska) w parze z Renatą Dąbrowską (PTC Pruszków) zajęły czwarte miejsce w sprincie drużynowym podczas Pucharu Świata w Manchesterze. W finale o brązowy medal Polki uległy Rosjankom. Złoto wywalczyły Brytyjki.
Więcej ...
PŚ - Kamil Kuczyński trzeci na 1 km
Po czwartym miejscu w keirnie Kamil Kuczyński stanął na najniższym stopniu podium wyścigu na 1 km ze startu zatrzymanego na zakończenie pierwszego dnia rozgrywanych w Manchesterze zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W finale wyścigu 4 km na dochodzenie szóste miejsce zajął Adrian Kurek.
Kadra Polski na Puchar Świata w Manchesterze
autor: Pawel Krygier, data: 29-10-2008
Pięć zawodniczek i dziewięciu zawodników powołanych zostało do kadry narodowej na pierwsze zawody z cyklu Pucharu Świata w kolarstwie torowym. W inauguracyjnych zawodach zabraknie olimpijczyka z Pekinu Rafała Ratajczyka.
Więcej ...
Rusza torowy Puchar Świata
autor: Pawel Krygier, data: 28-10-2008
31 października, w najbliższy piątek rozegrana zostanie pierwsza edycja Pucharu Świata w kolarstwie torowym sezonu 2008/09. Tegoroczny kalendarz PŚ składać się będzie z pięciu edycji.
Więcej ...
ME w wieloboju - Łukasz Kwiatkowski czwarty
autor: Pawel Krygier, data: 20-10-2008
ŁukaszKwiatkowski zajął czwarte miejsce podczas torowych Mistrzostw Europy w sprinterskim wieloboju (omnium), które zostały rozegrane w holenderskim Alkmaar. Zwycięstwo odniósł Holender Theo Bos przed rodakiem Timem Veldtem i Francuzem Francois Pervisem. Drugi z Polaków Kamil Kuczyński zajął siódme miejsce.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski elity na torze - mężczyźni
autor: Pawel Krygier, data: 14-09-2008
Po trzy złote medale zdobyli kolarze Gryfa Szczecin i Stali-Ocetix-Ekobud Grudziądz podczas zakończonych w niedzielę w Szczecinie Mistrzostw Polski elity w kolarstwie torowym. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium byli zawodnicy Pacific MG Kvis Toruń, a scratch wygrał Piotr Kasperkiewicz z Kalisza. W mistrzostwach zabrakło olimpijczyka Rafała Ratajczyka.
Więcej ...
Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym - kobiety
Małgorzata Wojtyra z zespołu Elektro-Bud BOGO Szczecin) i Renata Dąbrowska (PTC Pruszków) zdominowały rywalizację pań w mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym w Szczecinie. Pierwsza zdobyła trzy złote medale, druga dwa. Sześć medali zdobyły zawodniczki Klubu KROSS Ziemia Darłowska, nad któym patronat medialny sprawuje nasz portal.