Kolarski.pl - Serwis internetowy kolarstwo w Polsce
Anna Harkowska liderką Pucharu Bałtyku
autor: Pawel Krygier, data: 12-07-2008
Anna Harkowska z grupy Brothers Bike Berlin prowadzi po dwóch dniach kolarskiego wyścigu o Puchar Bałtyku. Drugie miejsce zajmuje Katarzyna Pawłowska (Limaro Kórnik), trzecia jest Ewelina Cywińska (Stal Grudziądz) a czwarta Agnieszka Sawosz (KROSS Ziemia Darłowska).
Więcej ...
Krasna Lipa - Magorzata Jasińska 12 po 4 etapie
Marianne Vos z grupy DSB Bank została liderką po sobotnich etapach kolarskiego wyśicgu Tour de Feminin Krasna Lipa. Wicemistrzyni Świata żółtą koszulkę wywalczyła wygrywając w Bogatyni przedpołudniową czasówkę. Na czwartym etapie była trzecia. Najlepszą z Polek na obu etapach była Małgorzata Jasińska (Pol-Aqua), która na czasówce uzyskała 22 czas a popołudniu zajęła szóste miejsce mijając linię mety w ucieczce, w której była też Sylwia Kapusta.
Więcej ...
Giro d'Italia - P. Brzeźna 28 na szóstym etapie
autor: Pawel Krygier, data: 11-07-2008
Niemka Claudia Häusler (Nürnberger) wygrała szósty etap wyścigu Giro d'Italia kobiet. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Amber Neben (Flexpoint) a trzecia była Szwajcarka Nicole Brändli (Bigla). Liderką pozostała piąta na mecie Włoszka Fabiana Luperini (Menikini - Selle Italia). Jedyna Polka Paulina Brzezna (AA-Drink) zajęła 28 miejsce a w klasyfikacji generalnej jest 22.
Więcej ...
Krasna Lipa - II etap - Małgorzata Jasińska 11
Wicemistrzyni Świata Marianne Vos wygrała drugi etap kolarskiego wyścigu Tour de Feminin Krasna Lipa. Holenderka wyprzedziła na finiszu liderkę zawodów Amerykankę Marę Abbot. W pierwszej większej grupce do mety dojechały dwunasta Małgorzata Jasińska i dziewiętnasta Maja Włoszczowska. W klasyfikacji generalnej najlepsza z Polek Małgorzata Jasińska jest jedenasta.
Więcej ...
Giro d'Italia - Paulina Brzeźna 20 po czasówce
autor: Pawel Krygier, data: 10-07-2008
Australijka Vicki Whitela wygrała jazdę indywidualną na czas będącą piątym etapem kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Kazachstanu Zulfiya Zabirova (Bigla) a trzecia była Amerykanka Amber Neben (Flexpoint). Liderką pozostała Włoszka Fabiana Luperini (Menikini). Paulina Brzeźna, która na czasówce zajęła dalsze miejsce w klasyfikacji generalnej jest dwudziesta.
Więcej ...
Krasna Lipa - Maja Włoszczowska ósma na 1 etapie
Amerykanka Mara Abbot wygrała po solowej akcji pierwszy etap kolarskiego wyścigu kobiet Tour de Femini Krasna Lipa. Drugie miejsce po finiszu z 13 osobowej grupki zajęła Niemka Angela Hennig (DSB Bank) a trzecia była jej rodaczka Trixi Worrack (Nürnberger). W czołówce były dwie Polki, Maja Włoszczowska zajęła ósme miejsce a jedenasta była Małgorzata Jasińska.
Więcej ...
Giro d'Italia - P. Brzeźna 17 na górskim etapie
Fabiana Luperini z zespołu Menikini - Selle Italia wygrała czwarty etap wyścigu Giro d'Italia kobiet. Drugie miejsce na mecie górskiego odcinka zajęła Litwinka Edita Pucinskaite (Nürnberger) a trzecia była Włoszka Tatiana Guderzo (Gauss RDZ Ormu). Paulina Brzeźna (AA Drink) zajęła dobre 17 miejsce finiszując tuż przed Niemką Judith Arndt.
Więcej ...
Trzy polskie zespoły na wyścigu Krasna Lipa
autor: Pawel Krygier, data: 9-07-2008
Trzy polskie zespoły staną na starcie międzynarodowego kolarskiego wyścigu Tour de Feminin Krasna Lipa. Wyścig rozpocznie się w czwartek i składać się będzie z pięciu etapów. W sobotę zawodniczki rywalizować będą w Polsce podczas jazdy indywidualnej na czas w Bogatyni.