OOM - Dominika Żukowska najlepsza na czas
autor: Pawel Krygier, data: 19-07-2008
Dominika Żukowska wywalczyła w piątek w Grudziądzu złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w jeździe indywidualnej na czas i koszulkę Mistrzyni Polski w kategorii junior młodszy. Zawodniczka zespołu WULKS Brzeg Nysa wyprzedziła dwie rywalki z zespołu KROSS Ziemia Darłowska Justynę Mazur i Darię Fabiszak. Złotą i brązową medalistkę dzieliła różnica 1,25 sekundy.
Więcej ...
Dwie nowe zawodniczki w grupie Primus
autor: Pawel Krygier, data: 17-07-2008
Podczas etapowego wyścigu Tour de Feminin Krasna Lipa w barwach grupy Primus zadebiutowały dwie nowe zawodniczki. W drugiej części obecnego sezonu do łódzkiego zespołu dołączyły Barbara Gromaszek (MKS Start Peugeot Lublin) oraz Karolina Gryko (Emdek Budopol Bydgoszcz).
Więcej ...
Marzena Wasiuk wygrała kryterium w Radzyniu
autor: Pawel Krygier, data: 16-07-2008
Marzena Wasiuk wygrała rozegrane dnia 13 lipca w Radzyniu kolarskie kryterium o Złoty Krąg Radamera. Na dystansie 14 rund liczących po 2700 m zawodniczka zawodowej grupy Primus pokonała rywalki z zespołu MKS Start Peugeot Lublin siostry Magdalenę i Marlenę Pyrgies - poinformowano na stronie grupy Primus.
Więcej ...
Maja Włoszczowska o końcówce Krasnej Lipy
autor: Pawel Krygier, data: 14-07-2008
Polskie zawodniczki dobrze spisywały się w mocno obsadzonym wyścigu szosowym Tour de Feminin Krasna Lipa. Sytuacja ta trwała do ostatniego etapu, kiedy to na mecie okazało się, że niemal wszystkie a wśród nich najwyżej sklasyfikowane Małgorzata Jasińska i Maja Włoszczowska zostały zdyskwalifikowane. O zdarzeniu tym pisze na swojej stronie internetowej Maja Włoszczowska.
Więcej ...
Paulina Brzeźna 24 w Giro d'Italia
Mistrzyni Polski Paulina Brzeźna reprezentująca barwy holenderskiej grupy AA Drink zajęła 24 miejsce w klasyfikacji generalnej zakończonego w niedzielę etapowego wyścigu kobiet Giro d'Italia. Zwycięstwo odniosła Włoszka Fabiana Luperini (Menikini - Selle Italia) wyprzedzając Amerykankę Amber Neben (Team Flexpoint) i Niemkę Claudię Häusler (Nürnberger Versicherung).
Więcej ...
Aleksandra Dawidowicz 31 w Krasnej Lipie
autor: Pawel Krygier, data: 13-07-2008
Niemka Angela Hennig z grupy DSB Bank wygrała zakończony w niedzielę etapowy wyścig Tour de Feminin Krasna Lipa. Drugie miejsce zajęła Trixi Worrack (Nürnberger) a trzecia była Sarah Duster (Cervélo-Lifeforce). Na skutek zamieszania z powodu przejazdu kolejowego i dyskwalifikacji wielu zawodniczek jedyna Polka, która ukończyła zawody Aleksandra Dawidowicz została sklasyfikowana na 31 miejscu.
Więcej ...
Anna Harkowska zdobyła Pucharu Bałtyku
Anna Harkowska (Brothers Bike Berlin) wygrała w niedzielę klasyfikację generalną etapowego wyścigu o Puchar Bałtyku. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pawłowska (Limaro Kórnik) a trzecia była Paulina Cywińska (ALKS Stal Grudziądz). Ostatni etap zakończył się zwycięstwem Katarzyny Pawłowskiej, która wyprzedziła Annę Harkowską i Żanetę Komoś (KROSS Ziemia Darłowska).
Więcej ...
Giro d'Italia - P. Brzeźna 25 po siódmym etapie
Włoszka Fabiana Luperini (Menikini - Selle Italia) wygrała 7 etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Amerykanka Amber Neben (Flexpoint) a trzecia była Włoszka Tatiana Guderzo (Gauss RDZ Ormu). Paulina Brzeźna na mecie zajęła 34 miejsce a w klasyfikacji generalnej jest 25.