Fortum - Maja Włoszczowska wygrała czasówkę
autor: Pawel Krygier, data: 8-08-2008
Maja Włoszczowska (Halls) zwyciężyła podczas rozgrywanej w Wałbrzychu jazdy indywidualnej na czas, będącej pierwszym etapem kolarskiego wyścigu Fortum. Drugie miejsce zajęła Magdalena Zamolska z grupy Pol-Aqua a trzecia była Bogumiła Matusiak z grupy Primus. W czołowej dziesiątce znalazły się dwie juniorki, ósma była Olga Misterek a dziesiąta Paulina Guz.
Więcej ...
Rusza Wieloetapowy wyścig Fortum
W dniach 8-10 sierpnia w okolicach Wałbrzycha rozegrany zostanie etapowy wyścig Fortum. O zwycięstwo podczas trzydniowej rywalizacji walczyć będą kobiety w kategorii open, juniorki młodsze i juniorzy młodsi. Nowością jest wprowadzona w tym roku jazda indywidualna na czas, która w piątkowe przedpołudnie zainauguruje wyścig.
Więcej ...
Paulina Brzeźna czwarta w Tour en Limousine
autor: Pawel Krygier, data: 28-07-2008
Przygotowująca się do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Paulina Brzeźna zajęła 4. miejsce podczas ostatniego etapu kolarskiego wyścigu kobiet Tour Feminin en Limousin. W klasyfikacji generalnej wyścigu Polska uplasowała się także na 4. pozycji.
Więcej ...
Tour en Limousine - 3 etap - Paulina Brzeźna siódma
autor: Pawel Krygier, data: 27-07-2008
Rosjanka Yulia Martisova wygrała po solowej akcji trzeci etap kolarskiego wyścigu Tour en Limousine. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Natalia Boyarskaya a trzecia była liderka wyścigu Francuzka Edwige Pitel. Na siódmym miejscu linię mety minęła reprezentantka Polski Paulina Brzeźna, która w klasyfikacji generalnej jest czwarta.
Więcej ...
Tour e Limousine - Paulina Brzeźna wygrała 2 etap!!
autor: Pawel Krygier, data: 25-07-2008
Mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym i reprezentantka kraju na Igrzyska w Pekinie Paulina Brzeźna wygrała po finiszu z 3-osobowej ucieczki 2. etap kolarskiego wyścigu Tour Feminin en Limousin (kat. 2.2.). Paulina pokonała na finiszu Francuzkę Edwige Pitel (Team Pro Feminin Les Carroz) i Rosjankę Natalię Bojarską i w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce.
Więcej ...
Tour en Limousine - 1 etap - Magda Zamolska 38
Holenderka Ellen Van Dijk (Vrienden Van Het Platteland) wygrała pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour Féminin en Limousin - jazdę indywidualną na czas. Drugie miejsce zajęła Francuzka Edwige Pitel (Les Carroz) a trzecia była także reprezentantka Holandii Annemiek Van Vleuten. Najlepsza z zawodniczek reprezentacji Polski Magdalena Zamolska zajęła 38 miejsce.
Więcej ...
Paulina Brzeźna wygrywa w Mstowie
autor: Pawel Krygier, data: 21-07-2008
Mistrzyni Polski Paulina Brzeźna z grupy AA Drink wygrała VI Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Mstów będący Memoriałem Adama Gryglewskiego. Reprezentantka Polski na Igrzyska w Pekinie pokonała na finiszu z 6-osobowej czołówki Monikę Krawczyk (MKS Start Peugeot Lublin) oraz Martynę Klekot (Kolejarz Jura Częstochowa). Czwarte miejsce zajęła najlepsza wśród juniorek Olga Misterek (Gimnazjum Imielin).
Więcej ...
OOM - Drugi tytuł dla Dominiki Żukowskiej
autor: Pawel Krygier, data: 20-07-2008
Dominika Żukowska wywalczyła w niedzielę w Grudziądzu złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wyścigu ze startu wspólnego. Zawodniczka zespołu WULKS Brzeg Nysa zdobyła drugą koszulkę Mistrzyni Polski. Srebrny medal wywalczyła Katarzyna Wilkos (FML-Poltino Azalia Brzóza Królewska) a na brązowy - Daria Fabiszak (KK KROSS Ziemia Darłowska).